Zaaranżowana kuchnia w nowoczesnym mieszkaniu

Aranżacja nowoczesnego mieszkania: jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Drzwi wewnętrzne to ważny element dekoracyjny, który może podkreślić klimat i indywidualny styl nowoczesnego mieszkania. Współczesne, a jednocześnie ponadczasowe i eleganckie modele drzwi idealnie wpasowują się w każde wnętrze. Jakie skrzydła drzwiowe wybrać do mieszkania, w którym panuje nowoczesny klimat? Sprawdź.

Funkcjonalność, czyli idealne dopasowanie techniczne

Zanim zdecydujesz się na wzór i kolor drzwi wewnętrznych, musisz ustalić kilka ważnych kwestii technicznych. Przede wszystkim to, jaki ma być kierunek otwierania drzwi: prawe czy lewe? Pamiętaj, że prawe skrzydło ma zawiasy po prawej stronie. Klamka znajduje się po lewej i to prawą ręką otwierasz skrzydło do siebie. Ważny jest również odpowiedni wymiar drzwi. Nie tylko muszą mieć miejsce na otworzenie się, ale także idealnie pasować do otworu, w którym zostaną zamontowane. Istotna jest jego szerokość, wysokość oraz grubość wykończonej ściany.

Kolejną kwestią techniczną, która wpływa na funkcjonalność drzwi wewnętrznych, jest ich rodzaj: klasyczne, składane czy przesuwne? Na wybór wpływa dostępność przestrzeni, rodzaj pomieszczenia, w którym ma zostać zamontowane skrzydło drzwiowe oraz to, jakiej funkcji oczekujesz od drzwi. Jeśli mają odgrywać rolę akustycznej przegrody między pomieszczeniami, to muszą być zamykane i najlepiej bez żadnych przeszkleń. Tam, gdzie mają pełnić funkcję czysto dekoracyjną, gdzie przestrzeń ma tworzyć całość, możesz zdecydować się na przesuwne i w całości przeszklone drzwi wewnętrzne.

Piękno, czyli pasujące do aranżacji nowoczesne drzwi wewnętrzne

Ważną kwestią, którą należy uwzględnić przy wyborze skrzydeł drzwiowych, jest ich styl i kolor. Obecnie bardzo popularne i poszukiwane są drzwi szklane, które tworzą wrażenie otwartej przestrzeni i powiększają pomieszczenia. Jeśli obawiasz się drzwi ze szkła, możesz wybrać skrzydła VETRO D2z firmy DRE, które wykończone są akrylem. Mają powierzchnię przypominającą lustro, dzięki czemu dobrze odbija światło i optycznie powiększa przestrzeń. Równie popularne są drzwi, które nawiązują do klasycznych modeli. Modne są również drzwi pokojowe z czarnymi intarsjami.

Pamiętaj, że nowoczesne drzwi wewnętrzne to modele bezprzylgowe, w których zawiasy i ościeżnica są ukryte. Jeśli chodzi o kolor, wszystko zależy od Twojej odwagi. Możesz zdecydować się na klasyczne dopasowanie drzwi do stolarki okiennej lub podłogi, ale pamiętaj – te elementy nigdy nie będą idealnie dobrane. Poza tym skrzydła mają odgrywać rolę dekoracji wnętrza. Do nowoczesnych wnętrz pasują zarówno drzwi neutralne, białe, lakierowane, jak i odważne szarości oraz odcienie niebieskiego. Decyduj się raczej na stonowane kolory, które będą dobrze wyglądać z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrz.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne otwierają zupełnie nowe możliwości aranżacji mieszkania i mogą podkreślić indywidualny styl przestrzeni życiowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.