Granitowy blat zamontowany w kuchni

Blaty granitowe. Czym się charakteryzują, dlaczego warto je wybrać i gdzie zamówić w Krakowie?

Artykuł partnera.

Granit to trwały, wytrzymały oraz po prostu piękny kamień naturalny. Jego najczęstszym zastosowaniem są blaty na wymiar, zarówno te kuchenne, jak i łazienkowe. Granit świetnie odnajduje się w obydwu pomieszczeniach oraz jest w stanie dobrze sprostać wymagającym warunkom, jakie w nich panują. Jest przy tym niezwykle estetyczny, klasyczny w odbiorze, a także na tyle uniwersalny, że bez problemu dopasujemy go do estetyki każdego domowego wnętrza.

Czym charakteryzują się blaty granitowe?

Granit jest skałą magmowo-głębinową oraz jednym z najbardziej uniwersalnych surowców budowlanych. To przepiękny, naturalny kamień, który jest dostępny w sprzedaży w zróżnicowanej kolorystyce i w różnorodnych wzorach oraz wykończeniach. Posiada wiele cennych właściwości, ze względu na które jest jednym z najchętniej wybieranych surowców na blaty kuchenne i łazienkowe.

Granit jest kamieniem naturalnym, który na tle innych surowców wyróżnia się przede wszystkim swoją wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jest to kamień twardy, wytrzymały i solidny, który dobrze sprosta praktycznie wszystkim czynnościom, jakie będziemy na nim wykonywali. W kuchni na blatach granitowych możemy m. in. rozbijać mięso, kroić produkty spożywcze, a także na stałe przechowywać ciężkie i masywne sprzęty kuchenne.

Granitowi nie groźna jest także woda – jest bowiem kamieniem o niskiej nasiąkliwości, który prawidłowo zaimpregnowany, nie chłonie do swojego wnętrza płynów. Jest także odporny na działanie chemii domowej, kwasów i innych substancji. Bardzo trudno go zarysować czy mechanicznie uszkodzić. Jakby tego było mało, granit posiada także cenne antybakteryjne właściwości, które są pożądane zwłaszcza w kuchni, podczas przygotowywania posiłków dla całej rodziny.

Granitowy blat w kuchni

Jak wybrać jakościowe blaty granitowe w Krakowie?

Blaty granitowe najlepiej zamawiać ze sprawdzonego źródła, czyli od firmy, która zajmuje się ich produkcją i montażem. W Krakowie działają liczne zakłady kamieniarskie, które specjalizują się w blatach kuchennych i łazienkowych wykonanych z ponadczasowego, pięknego granitu. Nie należy bowiem zapominać, że blaty granitowe w Krakowie cieszą się popularnością nie tylko ze względu na swoje doskonałe właściwości użytkowe, ale także ze względu na to, co widać na pierwszy rzut oka, czyli ich ponadczasową estetykę i estetyczny, prestiżowy wygląd.

Zamawiając blaty granitowe w znanym i cenionym w stolicy Małopolski zakładzie kamieniarskim możemy liczyć na szereg korzyści. Firma odwiedzi nasze mieszkanie w celach pomiarowych i na tej podstawie przygotuje projekt blatów. Jako że granit jest stosunkowo łatwym w obróbce surowcem, możliwe będzie wykonanie w nim wycięcia na zlew, baterię kuchenną, dozownik na płyn do mycia naczyń i innych modyfikacji.

Po przygotowaniu blatów, firma kamieniarska zadba także o ich prawidłowy montaż w miejscu docelowym i impregnację. Przekaże także wszystkie istotne informacje na temat ich prawidłowego użytkowania, konserwacji i pielęgnacji – wszystko po to, aby zakupione dziś blaty granitowe w Krakowie dobrze służyły nam przez wiele kolejnych lat!

Artykuł powstał we współpracy z Krak Stone, zakładem kamieniarskim oferującym blaty granitowe Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.