Nie tak łatwo zabezpieczyć budynek? Wszystko zależy od tego, jakich środków używasz. Jeśli nie chcesz pięć razy wykonywać tej samej roboty, postaw na chemię budowlaną o wysokiej odporności na działanie czynników zewnętrznych.
Tynki cementowo-wapienne – chemia budowlana nowej generacji
Trwałe i łatwe w aplikacji wyraźnie przyspieszają przebieg prac remontowych. Nie poddają się uszkodzeniom i przez wiele lat zachowują swój wygląd. Najlepsze jest to, że sprawdzają się również w wilgotnych pomieszczeniach, czy wręcz mokrych. Zastosujesz je w łazience i kuchni. Nie tylko pomalujesz je, ale także położysz na nich tapetę czy glazurę. Chronią przed działaniem wody i sprawiają, że ściany są suche.
Zaprawy do ścian i murów – trwałe konstrukcje
Przeznaczone są do cegły, betonu komórkowego, keramzytu, pustaków ceramicznych i silikatów. Ich jakość znacznie wpływa na wytrzymałość całej struktury, bo służą też do zalepiania spoin pomiędzy poszczególnymi elementami. Im mocniejszy i lepiej dobrany środek, tym bardziej stabilna budowa.
Do ważnych parametrów należy także silna przyczepność zaprawy, dzięki której nie odpada ona od ściany pod wpływem zmian temperatury czy opadów i nie wykrusza się ze szczelin. Jej obecność eliminuje ryzyko wystąpienia mostków termicznych, przez które wydostaje się ciepło z budynku, a także zapobiega gromadzeniu się wody wewnątrz ściany i zamarzaniu jej.
Hydroizolacja na lata – bez przecieków i rozszczelnień
Pleśń i grzyby to częsty towarzysz źle zabezpieczonych kuchni i łazienek. Przez to pogarsza się także zdolność termiczna ścian i w efekcie powstaje wilgotne i duszne środowisko, w którym dochodzi do coraz większego rozwoju niepożądanych mikroorganizmów.
Woda to cichy przeciwnik, przed którym od początku trzeba chronić budynek. Chemia budowlana pozwoli ci bez problemu zabezpieczyć pomieszczenia zarówno w domu mieszkalnym, jak i większego obiektu – np. hali czy parkingu.
Kleje do płytek – glazura i terakota na swoim miejscu
Odporne na wodę środki gwarantują stabilność kafli. Strzegą przed przedostaniem się wilgoci pod spód. Szybko wiążą całość, dzięki czemu praca posuwa się w błyskawicznym tempie. Zapewniają trwałość, nie kruszą się i nie pękają.
Do wyboru masz m. in. cementowe i poliuretanowe kleje do płytek na zewnątrz i do pomieszczeń. Wśród tych ostatnich znajdziesz produkty stworzone do domów z ogrzewaniem podłogowym. Pamiętaj, żeby kleje dobierać do rozmiaru płytek – naprężenia inaczej działają na kafle o małym formacie, a inaczej na te kilkudziesięciocentymetrowe.
Uszczelniacze – zaprawy, masy, grunty i taśmy
Akcesoriów pomagających w ochronie przed destrukcyjnym działaniem wody jest sporo. Połącz kilka z nich, a otrzymasz powierzchnię w pełni odporną na wilgoć i zalanie. Środki chemiczne łatwo się rozprowadza, a doskonała przyczepność sprawia, że dokładnie wypełniają cały obszar. Co więcej – wszystkie materiały wytrzymują standardowe obciążenia wywołane przez meble, chodzenie po podłodze, a w przypadku zewnętrznych, np. garaży – również intensywny ruch pieszy i kołowy.
Internetowy sklep z chemią budowlaną do prac remontowych i wykończeniowych
Korzystaj ze sprawdzonych środków, a klienci nie zadzwonią do Ciebie z reklamacjami. Na stronie marki Weber znajdziesz chemię budowlaną odporną na wodę, mróz, promieniowanie UV, temperatury od +90°C do -30°C, działanie detergentów i olejów. Budownictwo bywa ciężkim orzechem do zgryzienia, jednak kiedy używasz właściwych produktów, większość problemów znika.
Materiał zewnętrzny.