Zaprojektowane wnętrze przez architekta wnętrz

Co wziąć pod uwagę podczas wybierania architekta wnętrz?

Artykuł partnera.

Zaprojektowanie wnętrza tak, aby spełniało one wszystkie wymagania mieszkańców, a także było estetyczne i funkcjonalne jest nie lada wyzwaniem. Z tego względu, coraz częściej decydujemy się na skorzystanie z usług profesjonalisty w tej dziedzinie, czyli architekta wnętrz. Z uwagi na ilość ofert, jaką możemy znaleźć w internecie, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym wybór odpowiedniego specjalisty będzie znacznie łatwiejszy.

Doświadczenie i kwalifikacje, czyli jaki powinien być architekt wnętrz?

Urządzanie pokoju często bywa dość kłopotliwe, a co dopiero gdy trzeba sporządzić projekt wnętrza całego mieszkania lub domu? Pomimo że cały proces doboru mebli, kolorów, materiałów etc. jest dość przyjemny, to jednocześnie jest niestety bardzo czasochłonny, przez co niewielu może sobie pozwolić na zajęcie się tymi kwestiami osobiście. Dobry architekt wnętrz z Wrocławia, to taki który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Nie oznacza to, że specjaliści, którzy dopiero wchodzą na rynek, są gorsi. Nic z tych rzeczy. W tej branży liczy się w dużej mierze kreatywność, ale także praktyczne podejście, aby zaprojektowane pomieszczenie nie okazało się w przyszłości niefunkcjonalne. Przy wyborze architekta najlepiej na początek zaznajomić się jego ofertą, czy faktycznie zakres jego pracy obejmuje nasze oczekiwania, ale oprócz tego warto przejrzeć jego portfolio. W końcu zależy nam na niesamowitym efekcie końcowym zatem najlepiej podjąć decyzję na podstawie już wykonanych projektów.

Portfolio – to must have każdego dobrego architekta

Zdecydowanie nie warto podejmować się współpracy z architektem, który nie posiada własnego portfolio. Dlaczego? Bo w jaki inny sposób jesteś w stanie ocenić czy sprosta on Twoim wymaganiom? Tym razem liczą się fakty. Dyplomy, ukończone kursy i certyfikaty – również są ważne, ponieważ znajomość teorii m.in. zasad tworzenia aranżacji, norm budowlanych oraz czym się kierować przy doborze materiałów jest niezwykle istotne. Natomiast sama wiedza teoretyczna nie wystarczy. Architekt musi być w stanie wykorzystać ją w praktyce. Dlatego, aby ocenić jego pracę i podjąć decyzję należy przejrzeć stworzone portfolio, w którym możesz znaleźć także mnóstwo inspiracji na swoje wnętrze np. poprzez przygotowane wizualizacje łazienek, zaaranżowanie nowoczesnej kuchni czy sypialni w stylu boho. Dzięki temu jesteś w stanie w zaledwie kilka chwil dowiedzieć się, czy architekt tworzy wnętrza z pasją, jest kreatywny, a także czy zaproponowane rozwiązania są praktyczne. Oczywiście, zanim podpiszesz umowę, powinieneś z nim porozmawiać o tym, jakie masz wymagania i na czym najbardziej Ci zależy, aby dowiedzieć się, czy będzie w stanie spełnić Twoje wszystkie oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.