Książka na łące

Czy czytanie książek przynosi korzyści

Od razu odpowiadam, przynosi korzyści, ale to zależy jakich książek. Raczej po niskolotnych strumieniach mało przyprawionych wysublimowanym humorem dialogami i z opisami rodem z kazania tureckiego wiele nie wyciągniemy.

Dobra książka jest w cenie

Odkładam na bok lektury, bo większość i tak z Was przeczyta streszczenia. Chodzi o coś poza obowiązkową prozą, której skład średnio zmienia się co kilka lat z średniego na średni. Czyli w szkolnictwie bez zmian. Dlatego powinniśmy się sami wziąć za swoją edukację.

Znaleźć chęci do czytania

Dobrym początkiem będą bestsellery książkowe, w których jednak warto wcześniej sprawdzić opis co i jak. Może się okazać, że fantastyka całkiem nie przypadnie nam do gustu, ale za to zakochacie się w sensacyjnych morderstwach autorstwa Kinga, a może Danielle Steel skradnie Wam niejedną nockę?

Czytam i poznaję świat

Prawie jak wtedy gdy miało się te 2 do 5 lat i z wertując twarde kartki kolejnego albumu podziwialiśmy kolorowe papugi i inne cuda wyłaniające się na kolejnych stronach. Książki podróżnicze kilkanaście lat później potrafią wciągnąć tak samo. Od Arkadiusza Fidlera po Beatę Wojciechowską, która jest jak dla mnie kobietą nie z tego świata.

Dziewczyna w drodze

Czytam dla siebie

Może i czytanie książek jest odbierane jako kreowanie wizerunku pod opinię rodziny i społeczeństwa. Jednak zdajmy sobie wreszcie sprawę, nie robimy tego dla nich, ale dla siebie. Poznamy w ten sposób nie tylko pasjonujące zawody, czy ciekawe miejsca, ale też przyswoimy kilka trików na wyjście z opresji. Poza tym wzbogacimy słownictwo i bez problemu będziemy potrafili odpowiedzieć, że aż „mu w pięty pójdzie”.

Tradycyjna książka, Kindle czy tablet

Co wybrać do czytania? Kindle jest jak tradycyjna książka, prawie. Jeśli nie mamy ochoty szukać kolejnej części z serii po księgarniach czy empikach warto się zastanowić nad Kindle. Równie dobrze może to być też tablet. Zawsze przecież można włączyć tryb czytania. Jeszcze w wieku nastu lat można spokojnie zarywać noce, po 30-tce odbije się to strasznymi worami pod okiem.

Korzystać puki jest czas, nie tylko ze świetnej zabawy, ale też właśnie z wyboru czytania tego co się chce. W gruncie rzeczy dlatego, że ma się czas na to w tym wieku. Jak nam dojdzie praca, potem studia zaoczne, to może się okazać, że ciężko będzie nadrobić zaległości w czytaniu.

2 Replies to “Czy czytanie książek przynosi korzyści”

  1. Ja od zawsze jak pamiętam wolałem czytać coś innego niż lektury. Szkoda tylko, że taka indywidualność nie była doceniana przez moją polonistkę. Za to nie żałuję, że miałem własne zdanie. Dobrze mi się z tym teraz żyje.

  2. A ja miałam podobnie, ale aby mnie rodzicie nie prześwięcili za oceny zarywałam noce aby poczytać to co chcę. Dlaczego lektury nie są tak interesujące jak inne książki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.