Ekologiczne sztućcze jednorazowe leżą na stole obok serwetki

Ekologiczne sztućce jednorazowe – z czego są wykonane?

Ekologiczne sztućce jednorazowe to doskonała alternatywa do plastikowych zestawów, które niepotrzebnie przyczyniają się do generowania większej ilości śmieci. Dowiedz się z czego są wykonywane sztućce ekologiczne.

Sztućce jednorazowe: wykonanie z myślą o środowisku

Codziennie generowane są tony śmieci, większość z nich z powodzenie można zastąpić materiałami, które będą zdatne do recyklingu lub będą szybko się rozkładać.

W przeszłości większość imprez plenerowych łączyło się z workami pełnymi plastiku. Na szczęście myśl ekologiczna postanowiła to zmienić tworząc jednorazowe produkty, które nie szkodzą środowisku. Wśród nich znajdują się również naczynia i sztućce.

Przyjazne środowisku naczynia wykonywane są z naturalnych materiałów. Różnią się one od siebie materiałem, z którego są wykonane oraz funkcjonalnością. Nie każdy surowiec poradzi sobie z bardzo gorącymi napojami.

Wśród produktów możemy znaleźć te, które zostały wykonane m.in z:

  • papieru

Szczególnie popularne są słomki oraz kubeczki, które służą nie tylko podczas prywatnych wydarzeń, ale również do użytku lokali gastronomicznych

  • otrębów pszennych,

Mają wyjątkowym zapachu oraz wygląd. Są wytrzymałe na ciepło. Można je w pełni kompostować, ponieważ dzięki organicznemu materiałowi szybko się rozpadają. Są całkowicie naturalne, dlatego po posiłku możesz je.. schrupać!

  • trzciny cukrowej,

Ich dużym plusem jest neutralny wpływ na przechowywaną w nich żywność, nie pływają na jej smak. Dzięki wytrzymałości możesz przechowywać je w lodówce lub podgrzewać razem z potrawą

  • liści palmowych,

Odporne na tłuszcze oraz uszkodzenia. Ich wytrzymałość sprawia, że mogą być użytkowane kilkukrotnie. Wystarczy je przemyć i osuszyć

  • skrobi kukurydzianej

W pełni biodegradowalne i jednocześnie estetyczne. Produkowane są również w transparentnej formie do złudzenia przypominające plastik

  • drewna – na ich temat przeczytasz w akapicie poniżej

Ekologiczne sztućce oraz pojemniki jednorazowe są idealnym wyjściem dla wszystkich dbających o naturę. Są wytrzymałe i użyteczne, a jednocześnie nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Producenci posiadają atesty i dostosowują je pod potrzeby konsumentów.

Możesz pozytywnie zaskoczyć swoich przyjaciół podczas grilla prezentując eko zastawę lub zmienić na lepsze wizerunek lokalu wprowadzając je do codziennego użytku.

Sztućce drewniane, które podbijają serca

Ekologiczne sztućce jednorazowe produkowane z drewna są trwałe i mocne. Sprawdzą się na wycieczkach oraz imprezach plenerowych. Są bezpieczne i nie musimy się martwić o ich utylizację, ponieważ są w pełni biodegradowalne. Nie mają negatywnego wpływu na przyrodę. Są praktyczne oraz funkcjonalne, dlatego doceniły je osoby prywatne oraz większe firmy.

Od lat cieszą się wielkim powodzeniem. Są wytrzymałe, więc sprawdzają się przy twardych potrawach, nie łamią się łatwo oraz nie zmieniają smaku potrawy podczas posiłku.

Jako jedne z pierwszych zaczęły zmiany w produkcjach jednorazowych sztućców. Początkowo ich cena była wysoka, ale wraz ze wzrostem popularności stały się wszędzie dostępne i odpowiednie na każdą kieszeń.

Ich wykonanie jest eleganckie. Drewno, z którego pochodzą produkty jest lekkie dlatego bez problemu możesz się z nimi przemieszczać.

Jeżeli planujesz większy wyjazd zaopatrz się w eko kubki do herbaty oraz opakowania na potrawy. I oczywiście nie zapomnij sztućców!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.