Fotelik nosidełko dla niemowlaka

Fotelik nosidełko – jaki wybrać?

Artykuł sponsorowany.

Fotelik nosidełko to pierwszy fotelik samochodowy niemowlaka. To właśnie w nim malec odbywa swoją pierwszą podróż – ze szpitala do domu. Fotelik to gwarancja bezpieczeństwa dziecka w aucie i akcesorium, którego zadaniem jest ochrona zdrowia noworodka w trakcie ewentualnego wypadku. Jaki fotelik nosidełko będzie najlepszy dla niemowlaka?

Fotelik nosidełko dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przed Tobą zakup pierwszego fotelika dla dziecka. Jakie nosidełko fotelik dla niemowlaka będzie najlepsze? Zwróć uwagę na poniższe elementy, a na pewno dokonasz właściwego zakupu. Duży wybór fotelików nosidełek dla niemowlaków znajdziesz w tym sklepie: https://www.51015kids.eu/dziecko/akcesoria-dzieciece/foteliki-i-akcesoria-samochodowe.

  • Model

Pierwszy fotelik nosidełko dla niemowlaka powinien być przeznaczony dla dzieci od 0 do 13 kg. Mimo tego, że czasem można trafić na modele o nieco większej rozpiętości wagowej, np. 0-20 kg lub 0-23 kg, lepiej ich nie wybierać. To szczególnie ważne w przypadku wyjątkowo drobnych pociech, którym zbyt duży fotelik nie zapewni należytego bezpieczeństwa.

  • Regulacja

Najlepszy wybór to fotelik nosidełko, który można łatwo regulować. Chodzi tu głównie o wysokość zagłówka i szerokość siedziska. Dzięki regulacji, łatwo będzie dopasować rozmiar fotelika do szybko zmieniających się gabarytów dziecka.

  • Materiał

Należy zwrócić uwagę na to, czy fotelik samochodowy pełniący również rolę nosidełka, jest wykonany z przewiewnego materiału. Żeby utrzymać materiał w czystości, warto upewnić się, że tapicerkę fotelika można bez problemu zdjąć i uprać.

  • Kąt nachylenia po zamontowaniu

Prawidłowo zamontowany fotelik ma optymalny kąt nachylenia, a więc taki, że głowa noworodka nie opada. Jeśli jest inaczej, fotelik może nie być dopasowany do modelu samochodu, a co za tym idzie – nie będzie bezpieczny dla dziecka.

  • System mocowania

Za najbezpieczniejszy i najprostszy w montażu system mocowania fotelików uchodzi ISOFIX. Jeśli więc Twój samochód ma ten rodzaj zaczepów, wybierz fotelik, który można w nich zamocować.

Fotelik samochodowy – kiedy powinien zastąpić nosidełko?

Fotelik nosidełko trzeba z czasem zamienić na tradycyjny fotelik samochody. Skąd wiadomo, że nadszedł już na to czas? Jeśli co najmniej jeden z poniższych warunków zostanie spełniony:

  • główka dziecka wystaje poza górną krawędź oparcia,
  • maluch przekroczył dopuszczalną dla fotelika wagę lub wzrost,
  • nie ma możliwości prawidłowego zapięcia dziecku pasów w foteliku.

Oznaką, że czas wymienić nosidełko na fotelik samochodowy może być również nabycie przez malca umiejętności samodzielnego siadania. Nie sposób dokładnie stwierdzić, kiedy to nastąpi, bo nauka siadania u dzieci przebiega w bardzo różnym tempie – jedni nabywają tę umiejętność szybciej, inni znacznie wolniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.