Projekt nowoczesnej kuchni

Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkania od dewelopera w Gdańsku?

Ceny mieszkań na trójmiejskim rynku nieruchomości stale rosną. Z jakimi kosztami musimy liczyć się obecnie?

Zapotrzebowanie na mieszkania w całej Polsce nie maleje. Deweloperzy stale realizują nowe inwestycje mieszkaniowe zarówno w miastach największych, jak również w mniejszych miejscowościach. Nowe lokale powstają także w Gdańsku.

Gdański rynek mieszkaniowy to szeroka gama propozycji zarówno dla osób, które chciałyby znaleźć coś dla siebie, jak również dla inwestorów, którzy poszukują lokali na wynajem czy do remontu oraz do późniejszej odsprzedaży. Ile musimy obecnie zapłacić za własne „M” w Gdańsku?

Ceny wyższe niż przed rokiem

Gdańsk znajduje się obecnie na szczycie listy miast, w których w ostatnim roku mieszkania zdrożały najbardziej. Szacuje się, że ceny w porównaniu z poprzednim rokiem poszły do góry o około 15 procent. To spora suma, dlatego każdy zainteresowany zakupem musi liczyć się obecnie z wyższymi kosztami. Średnia cena jednego metra kwadratowego mieszkania w Gdańsku dla rynku pierwotnego to około 6500 złotych, natomiast w przypadku rynku wtórnego wynosi około 6630 złotych.

Skąd taka różnica? Wynika ona głównie z faktu, że najwięcej mieszkań z rynku wtórnego, czyli mieszkań używanych znajduje się w centrum, gdzie z kolei ceny nieruchomości są najwyższe. W centrum za jeden metr kwadratowy trzeba zapłacić nawet około 9000-10000 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Osoby, które chcą kupić taniej nowe mieszkania od dewelopera w Gdańsku powinny przede wszystkim skoncentrować się na oddalonych od centrum dzielnicach, w których mieszkanie można zakupić nawet o 1000 złotych taniej za metr kwadratowy w porównaniu ze średnią ceną.

Czy spieszyć się z zakupem mieszkania w Gdańsku?

W związku z podwyżkami cen nieruchomości, które dotykają miast w całej Polsce, bardzo często pojawia się pytanie – czy warto zdecydować się na inwestycję jak najprędzej? Zasadniczo, eksperci wskazują, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że za rok ceny mieszkań będą jeszcze wyższe. Z drugiej jednak strony pojawiają się coraz częstsze głosy o prognozowanym krachu na rynku nieruchomości, który ma wywołać spadki cen. Kiedy jednak mogą nastąpić? Tego nie wiadomo, dlatego osoby planujące kupno mieszkania nie powinny z tym zwlekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.