Wejście do sypialni

Jak wybrać dewelopera?

Zdecydowałeś się na mieszkanie z rynku pierwotnego? Przed Tobą wyzwanie – musisz wybrać dewelopera. Od Twojej skrupulatności zależy, czy transakcja zakupu przebiegnie prawidłowo, bez komplikacji.

Artykuł sponsorowany

Krok pierwszy – określ lokalizację mieszkania

Poszukiwania dewelopera nie muszą być żmudne i czasochłonne. Jeżeli zależy Ci na sprawnym sfinalizowaniu transakcji, zacznij od sprecyzowania lokalizacji mieszkania. Większość deweloperów buduje na wybranych obszarach. Przykładowo deweloper we Wrocławiu – spółka Vantage Development – może pochwalić się realizacjami na terenie Wrocławia i Warszawy.

Gdy określisz miejscowość, z której chcesz zakupić nieruchomość, szybko dotrzesz do deweloperów działających na tym obszarze. Później pozostaje już tylko zapoznać się i porównać dostępne oferty.

Krok drugi – dotychczasowe realizacje dewelopera

Poszukiwania dewelopera warto zacząć od zorientowania się w jego dotychczasowych realizacjach. Większość deweloperów zamieszcza takie informacje na swoich stronach internetowych. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie spółka może pochwalić się oddanymi do użytku budynkami mieszkalnymi, komercyjnymi lub nawet całymi osiedlami. Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, porozmawiaj z mieszkańcami tych obiektów, zapytaj, czy mieli kłopoty z odbiorem lokali i czy deweloper przekazał im klucze w uzgodnionym terminie.

Spółka Vantage Development, czyli deweloper we Wrocławiu, działa na rynku od początku lat 90. ubiegłego wieku, dlatego też na swoim koncie ma wiele realizacji. Szczegółowe informacje znajdują się na jej firmowej stronie internetowej.

Krok trzeci – wiarygodność dewelopera

Aby uniknąć kłopotów, sprawdź wiarygodność dewelopera. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Zorientuj się, czy wybrany przez Ciebie deweloper we Wrocławiu czy Warszawie należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD). Jeżeli tak, to znaczy, że jest rzetelny, a jego sytuacja finansowa jest stabilna.

Czy wybrany przez Ciebie deweloper otrzymał nagrody i wyróżnienia? Jeżeli tak, sprawdź, na jakich warunkach i za co zostały one mu przyznane. Przykładowo deweloper we Wrocławiu Vantage Development S.A. został laureatem konkursu „Jakość Roku 2013” za inwestycję Promenady Wrocławskie.

Krok czwarty – opinie również są istotne

W internecie znajdziesz wiele wątków dyskusyjnych dotyczących deweloperów i poszczególnych inwestycji. Zapoznaj się z opiniami innych klientów, zwróć uwagę na to, co sądzą oni o kontakcie z deweloperem czy zgłaszają problemy odbiorem mieszkań. Choć opinie nie są najważniejsze, są cenną wskazówką i to główny powód, dla którego warto się z nimi zapoznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.