Drewniany dom

Jak zamówić drzwi zewnętrzne na wymiar?

W sklepach można znaleźć szeroką gamę drzwi zewnętrznych wykonanych z różnych materiałów. Od ręki nie zakupimy jednak modeli o niestandardowych wymiarach. Gdy potrzebujemy stolarki nietypowej, najlepiej skorzystać z usług firmy, która będzie mogła przygotować ją na nasze indywidualne zamówienie.

Standardowe drzwi wejściowe do domów można zakupić w dwóch wariantach – o szerokości 80 centymetrów albo 90 centymetrów. Drzwi te dostępne są również w dwóch wariantach – prawym i lewym. Aktualnie większość domów jednorodzinnych w swoich projektach zakłada wykorzystanie stolarki o standardowych wymiarach. Wobec tego inwestor może po prostu zamówić drzwi z katalogu wybranego przez siebie producenta, a nawet zakupić je od ręki w marketach budowlanych.

Co jednak powinniśmy zrobić wtedy, gdy wszystkie ogólnodostępne drzwi wejściowe nie pasują do wymiarów otworu przejściowego? W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na drzwi zewnętrzne na wymiar, które będą wykonane zgodnie z indywidualnym zamówieniem. Obecnie na drzwi zewnętrzne na wymiar decyduje się wiele osób, które mają trudności z zakupieniem drzwi o właściwych wymiarach, ale również wtedy, gdy w ofertach producentów nie potrafią znaleźć takich modeli, które odpowiadają ich oczekiwaniom.

Drzwi na wymiar często kupowane są do domów starszych, które budowano bez przestrzegania nowoczesnych standardów, wobec tego nie można dopasować do nich obecnej stolarki. Przy zamawianiu drzwi na wymiar klient ma nie tylko możliwość uzyskania stolarki dopasowanej precyzyjnie do miejsca montażu, ale również może określić inne jej parametry – materiały, z których ma być wykonana, kolorystykę, detale, poziom izolacyjności cieplnej.

Za drzwi zewnętrzne na wymiar na ogół trzeba zapłacić około kilkunastu procent więcej niż za modele dostępne w standardowych wymiarach. Dokładne ceny można uzyskać bezpośrednio u producentów. Obecnie drzwi zewnętrzne na wymiar produkowane są przez wiele firm, dlatego też można bez problemu znaleźć oferty tego rodzaju – także przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.