Kiedy warto zainwestować w tarasowe okna przesuwne?

Na taras najczęściej wybieramy okna rozwierne, ale obecnie w sprzedaży możemy znaleźć również modele przesuwne. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Przejście na taras z salonu albo z innego pomieszczenia powinno nie tylko wyglądać stylowo, ale również powinno być wygodne i bezpieczne. Do domów czy mieszkań z tarasem najczęściej wybierane są wtedy okna rozwierne, które mogą mieć konstrukcję jednoskrzydłową albo dwuskrzydłową. Są przystępne cenowo, dobrze wyglądają i najczęściej nie sprawiają żadnych problemów z obsługą.

Warto jednak wskazać, że okna rozwierne nie są jedynym sposobem na przejście na taras. Do dyspozycji mamy również okna przesuwne, w przypadku których stosuje się jedno skrzydło przesuwane w bok. W zależności od konstrukcji skrzydło to może być również lekko uchylane, aby wpuścić do wnętrza świeże powietrze bez potrzeby otwierania przejścia.

Najczęściej okna przesuwne kojarzą nam się z krajami zachodnimi, w których spotykane są częściej. Jednak obecnie także można znaleźć je w Polce. Niestety, w tym przypadku musimy liczyć się z nieco wyższymi cenami, co wynika ze specyficznej konstrukcji tej stolarki. Kiedy zatem warto zdecydować się na taki zakup?

Przede wszystkim okna przesuwne na taras sprawdzą się wtedy, gdy zależy nam na wysokim komforcie. Dzięki nim można łatwo i wygodnie przechodzić na taras, ponieważ większość tych modeli posiada obniżone progi. Wobec tego nie istnieje wtedy ryzyko potknięcia się o wystający próg, co ma szczególne znaczenie dla dzieci oraz dla osób starszych. W sprzedaży znajdują się także modele pozwalające na zrównanie poziomu progu z podłogą.

Także okna o przesuwnej konstrukcji sprawdzą się wtedy, gdy zależy nam na uzyskaniu większej powierzchni przeszklenia ściany i wpuszczeniu do wnętrza dużej ilości światła. Okna przesuwne, głównie o konstrukcji drewnianej czy aluminiowej, zapewniają optymalną sztywność i pozwalają na uzyskanie efektownych przeszkleń nawet na całej ścianie.

Aktualne oferty okien przesuwnych można znaleźć na https://www.okna-pasywne.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.