Liposukcja ramion

Liposukcja ramion – co warto o niej wiedzieć?

Ramiona są częścią ciała, którą trudno wymodelować za pomocą diety i ćwiczeń. Problem pojawia się zwłaszcza w dojrzałym wieku. Rozwiązaniem może być liposukcja ramion. W połączeniu z plastyką pozwoli nam na cieszenie się smukłymi i jędrnymi ramionami. Warto jednak wiedzieć, że jest to zabieg wymagający dłuższej rekonwalescencji oraz specjalnej pielęgnacji.

Problem z gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w określonych miejscach ciała mogą mieć nawet osoby aktywne fizyczne. Niestety za pomocą diety i ćwiczeń nie da się schudnąć miejscowo. W takim przypadku może pomóc jedynie interwencja chirurga plastycznego.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja polega na odessaniu tłuszczu z danej partii ciała. Wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Istnieje wiele metod odsysania tłuszczu. Jedną z nich jest liposukcja mechaniczna, która polega na wprowadzeniu specjalnego płynu w tkanki tłuszczowe, a następnie ich mechaniczne rozbicie oraz odessanie. Inną, bezinwazyjną metodą jest lipoliza iniekcyjna, wykonywa między innymi w Klinice Chęciński w Warszawie. Jest alternatywą dla liposukcji i nie wyklucza pacjenta z codziennego funkcjonowania. Polega na wprowadzeniu za pomocą iniekcji specjalnych detergentów, które rozbijają komórki tłuszczowe. Następnie są one transportowane do wątroby i zostają usunięte z organizmu. Zabieg ten można wykonać na dowolnej partii ciała, także na ramionach.

Przebieg zabiegu liposukcji ramion

Liposukcję ramion wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Na skórze ramion wykonuje się niewielkie nacięcia – dzięki temu ryzyko infekcji i powstawania blizn jest minimalne. W zależności od metody pod skórę może być wprowadzony roztwór mający na celu rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Następnie wprowadza się rurkę, która ma za zadanie odessanie tłuszczu. Zabieg trwa około 1-2 godzin. Po jego wykonaniu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta, a ramiona mogą boleć jak po intensywnym treningu. Następnie zakłada się specjalne, uciskowe bandaże lub ubranka, które trzeba nosić przez około trzy miesiące.

Wskazania po zabiegu

Po zabiegu liposukcji może być konieczny krótkotrwały pobyt w klinice. W okresie rekonwalescencji konieczne jest prowadzenie oszczędnego trybu życia i regularne wizyty kontrolne. Przez kilka dni po zabiegu należy przyjmować zastrzyki przeciwzakrzepowe, a w kolejnych dniach leki doustne. Szwy usuwane są mniej więcej po tygodniu. Aby zminimalizować ryzyko powstania nieestetycznych blizn należy je smarować preparatami nawilżającymi i natłuszczającymi. Przydatne może być wykonywanie masażu i drenażu limfatycznego, a w razie potrzeb zastosowanie środków przeciwbólowych.

One Reply to “Liposukcja ramion – co warto o niej wiedzieć?”

  1. Przyjaciółka miała ten zabieg. Po tym rzeczywiście ramiona bolą, ale mówiła, że do przeżycia haha 😀 Może tez się skusze. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.