Nowoczesny wystrój wnętrza w nowym mieszkaniu

Najnowsze hity w wystroju wnętrz

Projektowanie wnętrz to stale rozwijająca się dziedzina, w której co kilka miesięcy pojawiają się nowe trendy. Szukasz inspiracji do tego, jak zaaranżować swoje mieszkanie? Dobrze trafiłeś. W artykule zebraliśmy kilka przykładów najpopularniejszych trendów w wystroju wnętrz. Dzięki naszym poradom będzie Ci łatwiej urządzić swoje “M”. Miłej lektury!

Styl nowoczesny

Jednym z najbardziej powszechnych trendów w projektowaniu wnętrz jest dziś ciągła ewolucja modernizmu połowy wieku. Ten klasyczny styl architektoniczny został po raz pierwszy spopularyzowany przez amerykańskiego architekta Charlesa Eamesa w latach 40-tych i od tego czasu jest tak samo popularny. Charakterystyczne elementy tego stylu to okrągłe stoły, oszczędne oświetlenie, naturalne materiały i neutralne kolory. Współcześni projektanci wykorzystali te zasady i połączyli je z bardziej nowoczesną estetyką, aby stworzyć całkowicie świeże podejście do wzornictwa z połowy ubiegłego wieku, które jest jednocześnie współczesne i ponadczasowe.

Naturalne materiały są na topie!

Trendy w projektowaniu wnętrz nabierają zupełnie nowego wyglądu, gdy zawierają naturalne materiały. Naturalne materiały wyglądają szczególnie atrakcyjnie w projektach z połowy wieku. Na przykład, kolor niebieski często wygląda szczególnie dobrze w połączeniu z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień. Jeśli przestrzeń ma charakter przemysłowy, zastosowanie naturalnych materiałów, takich jak cedr czy bambus, może pomóc wnieść do niej naturalny i zachęcający nastrój. Naturalne materiały mogą być również wykorzystane do stworzenia zupełnie nowego wyglądu przestrzeni. Na przykład w kuchni można użyć naturalnych materiałów, aby stworzyć nowoczesną wyspę lub zastosować trochę odzyskanego drewna, aby stworzyć ciepłą i zachęcającą estetykę.

Dodając do swojego mieszkania odrobinę natury nie można zapomnieć o roślinach. Rośliny są jedną z najstarszych form dekoracji wnętrz i są wykorzystywane od tysięcy lat. Jest to prawdopodobnie spowodowane ich zdolnością do filtrowania powietrza, pochłaniania zapachów i zmniejszania hałasu. Jest to szczególnie prawdziwe w przestrzeniach o wysokiej wilgotności, ponieważ poziomy wilgotności mogą często tworzyć nieprzyjemne środowisko. Wielu projektantów wnętrz włącza dziś do swoich projektów rośliny doniczkowe.

Postaw na dobre oświetlenie

Dobre oświetlenie może całkowicie odmienić każdą przestrzeń. Dodanie jasnego oświetlenia może być świetnym sposobem na stworzenie bardziej żywej atmosfery w przestrzeni, zwłaszcza w neutralnej palecie kolorów. Jasne oświetlenie może wzmocnić naturalne kolory i stworzyć kontrast pomiędzy różnymi elementami w pokoju. Może to być szczególnie przydatne podczas dekorowania małego pokoju lub tworzenia bardziej żywej atmosfery w dużej przestrzeni zdominowanej przez neutralne kolory.

Światło jest także niezwykle ważne z perspektywy funkcjonalności danego pomieszczenia. Jeśli wiemy, że dany pokój będzie nam służył na przykład do pracy, powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie, które umożliwi komfortowe czytanie i pisanie.

Zaufaj specjalistom!

Myślisz nad kupnem nowego mieszkania i przeraża Cię wizja konieczności urządzania go? Jeśli chcesz zdjąć ze swoich barków konieczność samodzielnej aranżacji swoich czterech kątów weź pod uwagę rozwiązanie, jakim jest wykończenie mieszkania pod klucz. Oddając kwestię wykończenia swojego mieszkania profesjonalistom masz pewność, że wszystko będzie zrobione idealnie. Wybierając opcję wykończenia mieszkania pod klucz, odbierasz klucze do swojego wymarzonego mieszkania dopiero w momencie, gdy wszystko będzie gotowe do Twojej wprowadzi. Ponadto unikniesz najczęstszych błędów w projektowaniu mieszkania, które wykonałbyś samodzielnie.

By przekonać się, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie, zobacz jedno z mieszkań pokazowych, które dadzą Ci dobry ogląd tego, jakie efekty można osiągnąć korzystając z usługi wykończenia mieszkania pod klucz. Zwłaszcza w Warszawie tego typu oferta jest niezwykle szeroka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.