Gustownie zaaranżowane nowe mieszkanie

Nowe mieszkania – jak je gustownie wykończyć?

Wiele osób, które niebawem będą mogły odebrać klucze do swojego nowego mieszkania staje przed dylematem – jak je wykończyć, aby umilały pobyt, a nie straszyły swoim wyglądem

Nowi mieszkańcy osiedli Galadom już niebawem będą przechodzić przez ten etap.
W końcu nowe mieszkania w Lublinie są robione w nowoczesnym stylu. Bryła budynku jasno sugeruje, że mamy do czynienia z wysokiej jakości budowlą. Czy to oznacza, że powinniśmy iść w narzuconym kierunku dekoratorskim, czy zupełnie odwrotnie – postawić na awangardę?

Motyw przewodni

Aby zachować spójność wystroju można zdecydować się na wykorzystanie jednego z popularnych motywów przewodnich i dobieranie dekoracji pod określone wytyczne. Bardzo często na popularnych portalach ze zdjęciami wnętrz przewijają się motywy roślinne, muzyczne, czy IT. Czy taki wystrój będzie pasował do nowego, Lubelskiego mieszkania?

Rośliny

Wykorzystanie roślin i budowanie wokół nich naturalnego klimatu mieszkania bogatego w zieleń i drewno z pewnością jest jednym z najbardziej uniwersalnych podejść. Wnętrza tego typu zachwycają wyglądem i ponadczasowym designem.

Muzyka, malarstwo, fotografia

Muzyczny klimat jest w większości przypadków odzwierciedleniem hobby – tak samo jak malarstwo, fotografia, czy nawet szydełkowanie. W takim otoczeniu z pewnością będzie można rozwinąć artystyczne skrzydła.

IT

Kto obraca się w świecie komputerów nie potrzebuje wyjaśnień w kwestii tego wyboru. Duża ilość sprzętu elektronicznego, konsola, telewizor, komputer z podświetleniem jako serce pomieszczenia. Ten rodzaj wystroju z pewnością trafi do szerokiego grona programistów, seowców, czy ludzi, którzy po prostu uwielbiają cyfrową rozrywkę.

Okoliczny klimat

Jeśli nie mamy pomysłu na motyw przewodni dla naszego mieszkania, a to co się nam podoba w dekorowaniu wzajemnie się gryzie, to warto poszukać inspiracji w najbliższej okolicy.
Klimat industrialny

Warto uwzględnić klimat całego miasta – jeśli żyjemy w mieście, które nie dzieli doby na dzień i noc – możemy zainteresować się wystrojem zbliżonym do jego charakteru – surowego, z mnóstwem świateł, które będą nam przypominać bezpieczny kąt.

Spokojny, miejski klimat

Jeśli jednak jesteśmy posiadaczem nowego mieszkania w Lublinie, to z pewnością można inspirować się wieloma rzeczami, które będą pomostem pomiędzy cudownym klimatem miasta, a nowoczesnym zacięciem najbliższej okolicy.

Własne inspiracje

Nie jest istotne, czy mieszkanie będzie posiadało którykolwiek wystrój z opisanych powyżej, czy zupełnie inny. Najważniejsze by przy pracach wykończeniowych wyrazić siebie i stworzyć miejsce, do którego się będzie chciało wracać, a odpoczynek we własnych 4 ścianach zapewnia kojące uczucie odprężenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.