Odkurzacz parowy

Prasowanie firan w pionie za pomocą prasowacza parowego – instrukcja krok po kroku

Artykuł sponsorowany

Prasowanie firan za pomocą deski oraz żelazka spędza sen z powiek niejednej osobie. Wieszanie na mokro, naciąganie rogów tkaniny, przykładanie białej szmatki do jej powierzchni, uważne układanie wyprasowanych części na stole – prawdziwy koszmar trwający wieki! Nie trać na to czasu – zmień swoje przyzwyczajenia i zacznij wygładzać firany w pionie. Jak wykonać taką pracę, aby dała pożądane efekty? Przeczytaj poniższy poradnik.

Wygładzanie firan w pionie? Z prasowaczem parowym to proste!

Prasowacz parowy SteaMaster jest urządzeniem wielofunkcyjnym – wyprasujesz nim wszystkie rodzaje ubrań, odświeżysz zabawki, a nawet wyczyścisz kanapę. Urządzenie bez większych przeszkód poradzi sobie również z wygładzeniem firanek powieszonych na karniszu – do tego typu pracy nie potrzebujesz już deski do prasowania czy pomocy reszty domowników. Jego sekretem jest para wodna, która wnika w tkaninę i delikatnie ją prostuje – nie ma więc mowy o niepożądanych efektach – świecących oraz przypalonych śladach na firance.

Prasowanie firan w pionie – instrukcja krok po kroku

Krok 1. Po skończonym praniu powieś firankę na karniszu i ułóż ją we właściwy sposób – rozciągnij na całej długości drążka. Jeśli jest bardzo mokra – odczekaj kilka minut aż podeschnie.

Krok 2. Ustaw prasowacz parowy na odpowiedniej wysokości – dysza powinna dosięgać taśmy, do której przypinasz żabki. W tym celu postaw urządzenie na taborecie, krześle czy stoliku. Upewnij się, czy konstrukcja stworzona w taki sposób jest stabilna.

Krok 3. Jedną dłonią lekko naciągnij firanę, natomiast drugą przyłóż dyszę do najwyższej warstwy materiału. Następnie kieruj ją w dół. Twoje pociągnięcia powinny być pewne, ale niezbyt szybkie – pozwól parze wodnej wyprostować tkaninę.

Krok 4. Po kolei wygładzaj długie oraz wąskie pasma – zacznij od lewej strony i konsekwentnie przesuwaj się w prawo.

Krok 5. Aby precyzyjnie wyprasować brzegi firan, użyj specjalnej końcówki z włosiem do prasowania w kant. W tym celu włóż tkaninę pomiędzy dyszę a szczotkę i przesuwaj aż do samego dołu.

Podsumowanie jest proste – prasuj w pionie tylko z odpowiednim sprzętem!

Wygładzanie firan w pionie jest proste, ale tylko z użyciem odpowiedniego sprzętu. Wybierz urządzenie firmy SteaMaster – gwarantuje Ci pięknie wyprasowane firanki i zawsze estetyczną aranżację okienną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.