Zamontowana przesuwna szafa w sypialni

Szafy przesuwne – jak wybrać funkcjonalny mebel do każdego pomieszczenia?

Artykuł partnera.

Zależy Ci na funkcjonalności mebli, które pozwolą przechowywać całą garderobę? Jeśli tak, szafy przesuwne są strzałem w dziesiątkę. Wygodny system zamykania, czy też uniwersalność to jedne z wielu ich zalet. Z jakiego jeszcze względu warto im się przyjrzeć i jak dobrać najlepszy model? Czytaj dalej, a wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Jakie są główne zalety szaf przesuwnych?

Szafy przesuwne to meble uchodzące za jeden z powszechniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Co świadczy o ich popularności? Wskazać trzeba na uniwersalność. Nadają się jednakowo do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego lub młodzieżowego oraz przedpokoju. Szczególnie funkcjonalne są w ostatnim pomieszczeniu. Mowa o wąskiej przestrzeni wymagającej oszczędności miejsca. Powyższy rodzaj szaf jest w stanie to zapewnić choćby ze względu na fakt, iż skrzydła rozsuwane na boki nie kolidują z nieobszernym przejściem, jak ma to miejsce w przypadku otwieranych odpowiedników.

Nie można też zapominać o kwestiach estetycznych. Różnorodne sposoby wykonania m.in. z wykorzystaniem płyty laminowanej w wielu barwach, sprawiają, że pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych. Co więcej, pozwalają uzyskać dodatkowe efekty, takie jak optyczne powiększenie wnętrza. Wystarczy wybrać model z frontem lustrzanym.

Szafy przesuwne – jak wybrać najlepszy mebel?

Wybór odpowiedniego mebla spośród szaf przesuwnych ze względu na mnogość zróżnicowanych wariantów, nie jest łatwym zadaniem. Na co zwrócić uwagę rozważając zakup? Przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Szafa powinna umożliwiać swobodne gromadzenie bieżącej garderoby tuż na wierzchu, a także tej nieużytkowanej w głębi. Postaw zatem na głęboki model z większą ilością półek oraz z pokaźną przestrzenią do wieszania ubrań.

Oczywiście wiąże się to z dużymi gabarytami, które nie zawsze pasują do mniejszych pomieszczeń. Pamiętaj więc o dopasowaniu szafy do metrażu wnętrza, co warto uwzględnić już na etapie projektowania przestrzeni. Natomiast w doborze właściwego rozwiązania może pomóc Ci asortyment https://segameble.pl/szafy-przesuwne-garderoby. Znajdziesz w nim meble o różnych wymiarach, dzięki czemu z łatwością wybierzesz rodzaj dostosowany do wielkości konkretnego pomieszczenia.

Szafy przesuwne z komfortowymi udogodnieniami

Pamiętaj, że szafy przesuwne oferują szereg dodatkowych udogodnień. Jeśli ograniczona przestrzeń uniemożliwia montaż lustra, wybierz model ze wspomnianym już szklanym frontem, który stanie się odpowiednim zamiennikiem. A jeśli zależy Ci na oświetleniu wnętrza, postaw na wariant ze światłem LED. Ciekawych rozwiązań nie brakuje. Wystarczy je dopasować do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.