Wrocław

Wrocławskie budowle architektoniczne

Wrocław – miasto mostów, studentów i nowoczesnych technologii, które rozwija się w szybkim tempie. Dziś przedstawimy piękne budowle architektoniczne, zachwycające swoją monumentalnością.

Arkady Wrocław

Wrocław został zaklasyfikowany do rankingu Najlepsze Miasta Do Życia w ciągu ubiegłych kilku lat, a w 2016 zyskał miano Europejskiej Stolicy Kultury.

Arkady Wrocław to nowoczesny kompleks kulturalno-handlowy, kryjący w sobie sieci sklepów odzieżowych podążających za najnowszymi trendami, restauracji, księgarni, kina. Regularnie odbywają się tu takie wydarzenia, w których wziąć udział mogą wszyscy chętni. Arkady Wrocław to widoczna z daleka, nowoczesna budowla, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Hotel Monopol

Pięciogwiazdowy hotel, który został stworzony z rozmachem w 1892 roku i został unowocześniony przez braci Likus. W środku znajduje się 121 luksusowych pokoi. Nowoczesna forma została zamknięta w bryle gotyckiego kościoła. Hotel znajduje się w ścisłym centrum miasta przy ulicy Heleny Modrzejewskiej.

Dom handlowy Renoma

Robiący wrażenie modernistyczny budynek z projektu Hermanna Dernburga z 1930 roku. Licząc już blisko 90 lat, zachwyca swoją prostotą. W niedawnej przeszłości został całkowicie odnowiony, została również dobudowana nowa część przez architektów z Maćków Pracownia Projektowa. Dom handlowy jest pod opieką konserwatora zabytków.

Modernistyczne osiedle WUWA

To niezwykłe osiedle powstało na przełomie lat 20 i 30 ubiegłego wieku jako odpowiedź na prężnie rozwiające się miejskie życie. Miało być rozwiązaniem dla problemu przeludnienia, oferując małe i tanie mieszkania dla ludzi. Więcej treści, a mniej sztuki takie hasło przewodziło architektom tworzącym to osiedle. W rezultacie Wrocław może poszczycić się  jednym z sześciu osiedli na świecie o podobnych założeniach projektowych. Ciężko to sobie wyobrazić, ale całe osiedle, licząc około 103 obiektów: domów jednorodzinnnych i dwurodzinnych zostało wybudowane w trzy miesiące.

Sedesowce przy placu Grunwaldzkim

O tym osiedlu mówi się, że jest ikoną współczesnego Wrocławia. Cechą charakterystyczną budynków są owalne zagłębienia okienne. Kompleks osiedli został zaprojektowany w drugiej połowie lat 60. ubiegłego wieku.

One Reply to “Wrocławskie budowle architektoniczne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.