Kobieta myje ręce pod baterią umywalkową w łazience

Zastanawiasz się nad baterią umywalkowa stojąca? Sprawdź jej wady i zalety!

Dobrze dobrana armatura łazienkowa to połowa sukcesu podczas wykańczania lub remontu łazienki. Armatura to nic innego jak wszystkie baterie, z których na co dzień korzystasz przebywając w tym pomieszczeniu. Umywalka, prysznic oraz wanna – te elementy wyposażenia łazienki nie funkcjonowałyby bez dobrze dobranych baterii. Poniższy artykuł w całości skupia się na tym modelu, który jest montowany w umywalce. Podstawowy podział baterii uwzględnia modele stojące (montowane bezpośrednio na umywalce) oraz podtynkowe (instalowane pod płytkami łazienkowymi na ścianie). Sprawdź, czym powinna wyróżniać się dobra bateria umywalkowa stojąca i wybierz model, który będzie spełniać Twoje oczekiwania!

Czym charakteryzuje się bateria umywalkowa stojąca?

Baterie umywalkowe stojące są bardzo często wybierane ze względu na łatwość montażu oraz ponadczasowy wygląd. To zarazem efektowne oraz minimalistyczne elementy, dzięki czemu decydując się na model tego typu, możesz mieć pewność, że zawsze będzie wyglądać stylowo. Przed ostatecznym wyborem baterii, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że w umywalce konieczny jest odpowiedniej wielkości otwór. Posłuży on do prawidłowego montażu baterii stojącej. Jednak w zdecydowanej większości umywalek pozostawiane są fabrycznie wycięte otwory. Wszystko za sprawą wysokiej popularności tego typu baterii łazienkowych.

Jeśli jednak Twoim marzeniem jest połączenie baterii stojącej z umywalką nablatową, co według wielu osób wygląda niezwykle nowocześnie i designersko, najprawdopodobniej czeka Cię wycięcie otworu w blacie we własnym zakresie. Najmniej problematycznym materiałem jest drewno, które nie wymaga wiele nakładu pracy fachowca. Natomiast wiercenie otworu w blatach wykonanych z różnego rodzaju kamienia, oznacza konieczność użycia specjalistycznych narzędzi.

Zalety baterii umywalkowej stojącej

Nie bez przyczyny baterie umywalkowe stojące cieszą się niemałym zainteresowaniem. Ich neutralny wygląd dostosujesz do każdego stylu, w którym zapragniesz urządzić łazienkę. Z kolei łatwość w montażu oraz demontażu sprawi, że w każdym momencie bez problemu wymienisz model na nowszy lub bardziej dopasowany do nowego wyglądu pomieszczenia po remoncie. Wybierając baterię umywalkową od znanego i cenionego producenta armatury łazienkowej, możesz mieć pewność, że będzie prezentować się dobrze nawet po wielu latach od momentu zakupu.

Projektanci zwracają uwagę na to, że jedną z największych zalet tego rodzaju baterii łazienkowej jest możliwość zamontowania jej w dowolnym miejscu na blacie. W przeciwieństwie do modeli instalowanych pod płytkami na ścianie, baterię nablatową bez problemu umieścisz po prawej lub lewej stronie umywalki. Taki zabieg sprawi, że klasyczny przedmiot nabierze ciekawszego wymiaru i okolice umywalki będą prezentować się bardziej nowocześnie.

Najbardziej praktycznym modelem są baterie umywalkowe charakteryzujące się długą wylewką. Takie przedmioty swoim wyglądem przypominają literę „U”, dzięki czemu zmniejszają ryzyko przedostania się wody na podłogę lub ścianę łazienki.

W związku z ogromną popularnością baterii umywalkowych stojących, dostępnych jest wiele różnych modeli tych produktów. Wśród ofert najbardziej znanych producentów znajdziesz propozycje minimalistyczne i ponadczasowe oraz bardziej oryginalne elementy, które wpasują się do wnętrz np. w stylu glamour. Do wyboru masz również modele jedno- oraz dwuuchwytowe. Drugi z wymienionych rodzajów będzie doskonałym dodatkiem do wnętrz w stylu retro.

Wady baterii umywalkowej stojącej

W celu podjęcia w pełni świadomej decyzji, warto również zapoznać się z najczęściej wskazywanymi wadami baterii umywalkowej stojącej. Użytkownicy zwracają uwagę na to, że ten rodzaj baterii zabiera więcej miejsca niż podtynkowe modele. Dlatego jedną z kluczowych czynności podczas dobierania tego przedmiotu do łazienki, jest jednoczesne wybranie odpowiednich wymiarów umywalki. W przeciwnym razie może mieć miejsce sytuacja, kiedy korzystanie z baterii umywalkowej będzie przysparzać więcej problemów niż komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.