Estetyczny stół stoi w dużej jasnej jadalni połączonej z kuchnią

Jak kupić najlepszy stół do jadalni?

Jadalnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego wybór odpowiedniego stołu ma tu kluczowe znaczenie. Jest to decyzja na co najmniej kilka lat, dlatego przy jej podejmowaniu trzeba wziąć pod uwagę kilka różnych czynników.

Stół do jadalni – postaw na jakość

Stół do jadalni powinien odpowiadać indywidualnym wymogom, niemniej bez względu na różnice w tym zakresie kluczowe znaczenie ma jakość mebla. Warto wybierać drewniane stoły wyróżniające się nie tylko efektownym wyglądem, ale również ponadczasowym charakterem. W miarę upływu czasu drewno nabiera szlachetności i prezentuje się bardzo oryginalnie. Eksperci ze sklepu Centrum Światła przypominają, aby nie zapomnieć o stricte praktycznych przesłankach – dobrej jakości stół do jadalni musi odznaczać się solidną i trwałą konstrukcją oraz starannym wykończeniem.

Stół do jadalni a wielkość pomieszczenia

Jadalnia jadalni nierówna, jeśli chodzi o wielkość, dlatego nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Najważniejsze jest to, aby dostęp do stołu był swobodny, a korzystanie z niego nie przysparzało żadnych trudności. W związku z tym istotne jest zachowanie odległości, które powinny wynosić co najmniej: 20 cm pomiędzy siedzącymi przy stole osobami oraz 70-80 cm od ściany. Przyjmuje się, że na jedną osobę ma przypadać 60 cm długości i 40 cm szerokości blatu. Trzeba dokładnie rozmiary stołu, mając przy tym na uwadze jego kształt. Tu pojawia się parę opcji do wyboru, np. meble okrągłe, owalne lub prostokątne. W mniejszych jadalniach doskonale zdają egzamin modele rozkładane – to znakomity pomysł również w sytuacji, gdy ktoś nie podejmuje zbyt często gości.

Stół do jadalni – estetycznie i z klasą

Pod względem estetycznym stół powinien pasować do aranżacji jadalni. Na ogół najlepiej sprawdzają się proste meble. Warto też rozważyć połączenie drewna z innymi materiałami, np. szkłem czy metalem. Stół do jadalni może być oszczędny w formie lub pięknie zdobiony – do wyboru są rozmaite opcje, każdy zatem znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.