Wybieranie odpowiedniej farby do pomalowania mebli kuchennych

Jak pomalować meble kuchenne? Poznaj nasze wskazówki!

Artykuł sponsorowany.

Chcesz zmienić wygląd swojej kuchni, a nie masz funduszy na generalny remont? Z pomocą przychodzą farby do mebli! Za ich sprawą fronty Twoich szafek nabiorą zupełnie innego wyglądu i charakteru. Jak wybrać najlepszy preparat? Jak pomalować meble kuchenne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!

Jaką farbę wybrać do malowania mebli kuchennych?

Zanim przystąpisz do malowania mebli kuchennych przed Tobą jedno z ważniejszych zadań – wybór właściwej farby. Podjęcie decyzji nie jest łatwe, gdyż w sklepach można znaleźć wiele rodzajów preparatów.

Jedną z najpopularniejszych pozycji jest niewątpliwie farba kredowa. Nie bez przyczyny. Ten produkt jest bezwonny, ekologiczny i całkowicie bezpieczny – co ma szczególne znaczenie w przypadku mebli, które mają styczność z żywnością. Co więcej, jest wydajny, szybko schnie i zapewnia doskonałe krycie, więc możesz być spokojny o efekt swoich zabiegów.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór farb kredowych pochodzących od różnych producentów. Korzystając chociażby z oferty e-sklepu https://vintro.pl/, warto zwrócić uwagę na preparaty kredowe bez woskowania. Nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia, co znacznie skraca czas pracy. Ponadto świetnie nadają się do malowania trudnych powierzchni, gwarantując jednolitą, trwałą barwę. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej z łatwością dopasujesz odpowiedni wariant do swojego projektu.

Malowanie mebli kuchennych krok po kroku

Na samym początku przeprowadź dokładny przegląd mebli. Sprawdź, czy szafki mają rysy, spękania oraz inne poważne uszkodzenia. Jeżeli jest to możliwe, uzupełnij je specjalną masą lub zeszlifuj przy pomocy papieru ściernego. Konieczna może być też regulacja i wyprofilowanie zawiasów, okuć oraz prowadnic.

W kolejnym kroku przygotuj swoje meble do malowania. Zdemontuj uchwyty i gałki, aby wykonanie pracy było łatwiejsze. Teraz przyszedł czas na zmatowienie powierzchni – zrób to za pomocą papieru ściernego. Ten krok jest niezbędny do tego, aby nowa powłoka malarska osiągnęła wymaganą przyczepność. Po wykonaniu tego zabiegu oczyść meble z kurzu, a następnie umyj je ściereczką zamoczoną w wodzie z dodatkiem detergentu. Gdy tylko wyschną – Twoje meble są gotowe do malowania.

Do pracy przyda Ci się wałek oraz pędzle w kilku rozmiarach. Zabieg rozpocznij od pokrycia wybraną farbą trudno dostępnych miejsc, rogów oraz detali. Następnie przejdź do malowania kolejnych, większych powierzchni. Starannie odśwież wszystkie fronty i ciesz się nowym wyglądem swojej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.