Granatowy narożnik z funkcją spania stoi w salonie

Narożnik z funkcją spania – jak wybrać nowoczesny i stylowy narożnik, który zapewnia doskonały komfort podczas użytkowania?

Zakup narożnika z funkcją spania to decyzja, którą podejmuje sporo osób. Atutem tego typu mebli jest ogromna oszczędność przestrzeni. Narożnik zajmuje zdecydowanie mniej miejsca aniżeli standardowe łóżko. Obecnie oferta producentów narożników z funkcją spania jest niezwykle zróżnicowana, dlatego znalezienie odpowiedniego mebla nie powinno stanowić problemu. W poniższym artykule szczegółowo wyjaśniamy, jak wybrać nowoczesny i stylowy narożnik, który zapewnia doskonały komfort podczas użytkowania.

Narożniki z funkcją spania – czym się charakteryzują?

Narożniki skórzane z funkcją spania to meble, które cieszą się znaczącą popularnością. Cechą charakterystyczną narożników z funkcją spania jest fakt, iż za dnia mogą one być wykorzystywane jako codzienny mebel wykorzystywany przez wszystkich członków rodziny i zaproszonych gości. Z kolei wieczorem, przed pójściem spać, rozkłada się go, i wykorzystuje do snu. Narożniki są rewelacyjnym rozwiązaniem na niewielkich przestrzeniach.

Najczęściej mają one kształt litery L bądź U. Decyzję odnośnie wyboru konkretnego modelu należy oczywiście dostosować do rodzaju powierzchni, w której ma on się znaleźć. Narożniki w kształcie litery L doskonale sprawdzają się w mniejszych mieszkaniach – w takim przypadku często umieszcza się je w rogu pokoju. Z kolei narożniki w kształcie litery U często wykorzystuje się na nieco większych przestrzeniach. W przypadku, gdy szczególnie ważna jest dla nas spora powierzchnia spania, musimy mieć na uwadze fakt, że oferują to wyłącznie modele o odpowiednio dużych gabarytach.

Narożnik z funkcją spania

Jak wybrać odpowiedni narożnik z funkcją spania?

Aby narożnik zapewniał odpowiednią wygodę, musi być przede wszystkim wyróżniać się właściwą wysokością i głębokością siedziska. W przypadku osób niższych dobrze jest postawić na płytsze siedziska. Z kolei osoby wysokie powinny raczej zdecydować się na siedziska głębokie i wysokie. 

Oparcie mebla powinno wyróżniać się tym, że pozwala na odpowiednie utrzymanie pozycji pleców na całej długości kręgosłupa. To zapewni odpowiednio wysoki komfort nawet przy wielogodzinnym korzystaniu z narożnika.

Narożnik z funkcją spania

Bardzo istotną kwestią jest także system rozkładania narożnika z funkcją spania. Ma to niesamowicie duży wpływ na komfort i wygodę korzystania z mebla. Bardzo istotne jest, by proces rozkładania mógł być zrealizowany przez jedną osobę bez konieczności używania zbyt dużej siły. Dzięki temu również kobiety i najmłodsi będą w stanie przygotować narożnik do snu.

Narożnik z funkcją spania, czyli ogromna oszczędność miejsca

Jedną z najważniejszych zalet narożników z funkcją spania jest fakt, iż pozwalają na zaoszczędzenie ogromnej ilości przestrzeni. Są zdecydowanie lepsze pod tym względem niż standardowe kanapy, ponieważ więcej osób może z nich korzystać.

Dodatkowo, kształt tego typu mebli jest łamany, co ułatwia prowadzenie rozmów. Funkcjonalność narożnika z funkcją spania będzie jeszcze większa, gdy mebel będzie wyposażony w minimum jeden pojemnik na pościelWpłynie to nie tylko na zaoszczędzenie miejsca w szafie, ale także wpłynie na jej higienę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.