rolety dzień noc

Rolety dzień i noc – czy będą pasowały do mojego wnętrza?

Rolety dzień i noc są prawdziwym hitem wśród zasłon okiennych. Ze względu na ich pasiasty wzór, na świecie taki rodzaj rolet nazywany jest „Zebrą”. Główną cechą rolet dzień i noc jest możliwość kontroli ilości światła wpadającego do pokoju. Tak naprawdę rolety te łączą w sobie funkcje standardowych rolet i żaluzji. Jeśli zastanawiasz się, czy tego typu zasłony będą dobrze prezentować się w Twoim domu, to rozwiejemy Twoje wątpliwości i przybliżymy, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas ich zakupu.

Rodzaje rolet dzień i noc

Producenci rolet dzień i noc prześcigają się w pomysłach jak udogodnić montaż oraz użytkowanie ich produktów. Dlatego rolety dzień i noc można podzielić na cztery kategorie, które różnią się od siebie przede wszystkim wyglądem i sposobem ich montażu. Wyróżniamy:

  • klasyczne rolety dzień i noc – idealnie nadające się do dużych okien;
  • mini rolety – pasujące do prawie każdego okna;
  • rolety w kasecie montowane do ramy okna – najbardziej efektowne;
  • rolety w kasecie montowane do sufitu lub ściany – pięknie wyglądające i tworzące niesamowity design.

Rolety dzień i noc – zalety ich posiadania

Rolety dzień i noc cieszą się dużą popularnością. Wystarczy, że się rozejrzysz i na pewno zauważysz, że w oknach Twoich sąsiadów widać charakterystyczne dla rolet dzień i noc paski. Dzieje się tak dlatego, że tego typu przysłony okienne są bardzo uniwersalne i posiadają wiele zalet. Pierwszą i najważniejszą jest łatwa kontrola ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Pozwalają na to przezroczyste oraz zaciemnione pasy rolety dzień i noc. Żeby wpuścić do pomieszczenia więcej światła, wystarczy tylko zmienić pozycję pasków. To samo musisz zrobić, jeśli chcesz zaciemnić pokój.

Drugą zaletą jest to, że rolety dzień i noc możesz zamontować na każdy rodzaj okna, nawet te w najbardziej nietypowym rozmiarze. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup rolet na wymiar, co proponuje bardzo wiele firm, zajmujących się produkcją i sprzedażą rolet dzień i noc.

Kolejną ważną cechą tych rolet jest ich łatwy montaż. W większości przypadków nie wymaga on użycia żadnych dodatkowych narzędzi i nie musisz także ingerować w budowę stolarki okiennej.

Następną zaletą tego typu zasłon okiennych jest ich wysoka estetyka. Rolety dzień i noc występują w bardzo szerokiej palecie barw i wzorów, dzięki czemu bez problemu dostosujesz je do wystroju swoich wnętrz. Wykonane są z trwałych oraz łatwych do utrzymania w czystości materiałów. Z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne zasłony i firanki, które nie są wskazane dla alergików czy astmatyków. Zastąpienie firan roletami pozwala też na oszczędność. Raz zakupione rolety dzień i noc posłużą Ci na kilka lat, więc możesz na ten czas zapomnieć o zakupie nowych dekoracji okiennych. Również pranie firan i zasłon nie będzie już Twoim problemem.

Ostatnim powodem, dla którego warto przemyśleć zakup rolet dzień i noc jest to, że pozwolą one zachować Ci prywatność we własnym domu. Bardzo często zdarza się, że domy lub bloki znajdują się bardzo blisko siebie i, nawet niechcący, sąsiad może zajrzeć do Twojego mieszkania. Zamontowana roleta dzień i noc sprawdza się nie tylko w nocy, lecz także w ciągu dnia, ponieważ charakterystyczne ciemne pasy nie pozwalają na spoglądanie do Twojego mieszkania z zewnątrz.

One Reply to “Rolety dzień i noc – czy będą pasowały do mojego wnętrza?”

  1. Takie rolety moim zdaniem są bardzo uniwersalne i do każdego wnętrza będą pasować. Ja kupują rolety miałam problem czy wybrać klasyczne czy noc/dzień, ale wreszcie zdecydowałam się na takie i bardzo pasują a ja jestem zadowolona. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.