Zółta sztaplarka ręczna stoi koło drewnianych palet

Sztaplarka ręczna czy elektryczna? Jaką sztaplarkę wybrać do warsztatu?

Klasyczny wózek podnośnikowy znajdzie wiele zastosowań w każdym warsztacie. Porządna sztaplarka ręczna może być dużo tańsza, ale modele elektryczne również mają swoje plusy. No więc którą sztaplarkę wybrać? Podpowiadamy!

Narzędzie do niewysokiej intensywności pracy

Tak na prawdę wszystko zależy od zadań, jakie czekają w twoim warsztacie. Produkty elektryczne z pewnością sprawdzą się przy cięższych wyzwaniach, gdzie wymagany jest udźwig przekraczający kilka ton. Urządzenia napędzane elektrycznie stanowią też dobre rozwiązania w rozległych magazynach. Tam przecież sztaplarka przemierza wiele kilometrów dziennie, więc niezawodny silnik to podstawa.

Za to sztaplarka ręczna to idealne narzędzie do niewysokiej intensywności pracy. W tym przypadku podnoszenie odbywa się przy użyciu dźwigu ręcznego, który nie leży w tej samej kategorii wagowej co system elektryczny. Udźwig układów manualnych jest znacznie mniejszy, ale w wielu przypadkach to w zupełności wystarczy, żeby warsztat funkcjonował jak powinien. Sztaplarki ręczne mają też zazwyczaj mniejsze gabaryty, tak więc wymagają mniej miejsca do wykonywania manewrów.

Naprawa sztaplarek ręcznych też jest prostsza. Przy napędzie ręcznym nie mamy do czynienia z silnikiem elektrycznym. W większości modeli występuje za to pedał nożny, sprężyna i prosta w obsłudze zmiana trybów pracy na uchwycie sterowniczym. Jeśli się któraś z tych rzeczy zepsuje, nie trzeba wielkiej filozofii, aby ją naprawić.

Ile kosztuje hydrauliczny wózek podnośnikowy ręczny?

Wózki do podnoszenia ręcznego nie są drogie. Przyzwoita sztaplarka ręczna to koszt kilku tysięcy złotych, podczas gdy cena produktów elektrycznych często gęsto przekracza iście elektryzujący pułap 10000. W związku z tym hydrauliczny wózek podnośnikowy ręczny kupiony x 3 może okazać się dużo lepszym pomysłem niż jedna sztaplarka elektryczna.

W cenę sprzętu trzeba też wkleić koszty eksploatacji. Wózek na prąd potrzebuje regularnego ładowania. Jeśli zliczyć wszystkie godziny pracy, na koniec roku wychodzi konkretny rachunek do zapłacenia. Sztaplarka ręczna tymczasem nie wymaga wykorzystania elektryczności. Może pracować o każdej porze dnia i nocy. Konserwacja sprzętu też jest minimalna. Przy układzie elektrycznym sprawa jest ciut bardziej skomplikowana.

Podsumowując, sztaplarka ręczna jest tutaj zwycięzcą. Zdecydowanie lepiej ją kupić do swojego warsztatu, ale pod warunkiem, że nie mamy do czynienia z transportem wielu ton ładunków na raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.