Przygotowywanie małego dziecka do kąpieli

Akcesoria i kosmetyki do kąpieli najmłodszych – jak się przygotować?

Artykuł partnera.

Kąpiel dziecka dla jednych rodziców to radość i przyjemność, dla innych niemal codzienny problem. Często wynika to z braku doświadczenia, czy niewłaściwej organizacji. By kąpiel dziecka nie była przyczyną stresu, warto się odpowiednio do niej przygotować, jeszcze na etapie kompletowania wyprawki. Akcesoria i kosmetyki do kąpieli i po niej zapewnią wygodę podczas mycia i zadbają o skórę dziecka.

Jak przygotować kąpiel dziecka i jakie kosmetyki dla warto wybrać?

  • Jak przygotować się do pierwszej kąpieli i jakie kosmetyki do mycia noworodków wybrać?
  • Skóra dziecka – jak należy o nią właściwe dbać?
  • Jak zmienić kąpiel w zabawę – naturalne kosmetyki, które urozmaicą kąpiel?

Pierwsza kąpiel – jakie akcesoria i kosmetyki do pielęgnacji ciała dla dzieci od pierwszego dnia życia warto wybrać?

Obecne zalecenia podkreślają, by nie kąpać noworodków w szpitalu. Wynika to między innymi z faktu, że umywalki i wanienki szpitalne są pokryte warstwą detergentów, które mogą drażnić delikatną skórę maluszka. Dlatego pierwsza kąpiel noworodka odbywa się w domu. Dla młodych rodziców pierwsza kąpiel dziecka to niezwykłe wydarzenie. Jeszcze zanim maluszek pojawi się na świecie, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Na początek trzeba wybrać wanienkę. Powinna być ona na tyle duża, by spokojnie zmieścił się w niej nie tylko noworodek, lecz również wyrośnięty niemowlak, a nawet kilkuletnie dziecko. Obecnie możesz kupić wygodne i praktyczne składane wanienki, które nie zajmują wiele miejsce i są łatwe do przewożenia. Jeśli obawiasz się, że nie wiesz, jak prawidłowo trzymać maluszka podczas kąpieli, możesz skorzystać z praktycznej pomocy, czyli wkładki noworodkowej do wanienki. Dzięki niej ułożysz maleństwo w odpowiedniej, bezpiecznej pozycji i będziesz mogła się skupić na myciu. Praktycznym gadżetem jest również termometr do kontrolowania temperatury wody.

Wyprawkę noworodka należy uzupełnić również o naturalne kosmetyki do kąpieli i po niej, dostępne na https://www.bebeconcept.pl/collections/dziecko-kapiel-pielegnacja-kosmetyki. Pamiętaj, że skóra małych dzieci jest niezwykle delikatna i należy stosować  produkty przeznaczone do ich delikatnej skóry, dedykowane najmłodszym od pierwszych dni ich życia.

Jak dbać o zdrową skórę dziecka?

Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa na podrażnienia. By zadbać o  codzienną higienę, należy wybierać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci, dzięki którym zadbasz o jej nawilżenie i ochronę.

Kupując kosmetyki, warto zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Wybieraj produkty, które nie zawierają:

  • Pochodnych formaldehydów, między innymi takich jak DMDM Hydantoin, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, czy5-Bromo-5-Nitro-1,3-dioxane;
  • Silnych detergentów takich jakSLS, czy SLES, które naruszają naturalną warstwę lipidową skóry;
  • Parabenów, które mogą odkładać się w organizmie dziecka;
  • Syntetycznych emulgatorów np. PEG, PPG
  • Olei mineralnych.

Korzystaj z kosmetyków opartych na składnikach pochodzenia organicznego, które posiadają wszelkie niezbędne atesty jakości.

Pamiętaj również, że kosmetyki do pielęgnacji dla dzieci to nie tylko żele do mycia, czy szampony. Kosmetyki niemowlęce to również olejki i balsamy nawilżające skórę, czy kremy ochronne.

Zdarza się czasem, że podstawowa pielęgnacja nie wystarcza. Woda przesusza skórę niemowlaka, czy też pojawiają się drażniące potówki. By łagodzić tego typu problemy, warto posiadać w zestawie kosmetyków takie produkty jak organiczna skrobia ryżowa do kąpieli emolient, czy organiczna emulsja na potówki od firmy Azeta Bio.

Kosmetyki naturalne do mycia ciała dziecka, które urozmaicą kąpiel

Kiedy dziecko jest na tyle duże, że swobodnie siedzi samodzielnie w wannie, kąpiel może stać się niezwykłą przygodą, która będzie mu sprawiać wiele radości. Obecnie w ofertach różnych sklepów dostępne są kolorowe kule i sole do kąpieli. Nie wszystkie jednak się nadają dla najmłodszych, ponieważ zawierają różne składniki drażniące.

Jeśli chcesz zmienić kąpiel dziecka w niezapomnianą przygodę, wybieraj produkty opracowane specjalnie z myślą o najmłodszych i ich delikatnej skórze. Kolorowe musujące kule do kąpieli barwiące wodę na różnorodne kolory, tęczowe chmurki, gwiazdki, czy księżyce, które w wodzie tworzą wielobarwne tęcze, czy pieniące się sole sprawią maluchowi wiele radości. Te produkty dla dzieci są pozbawione parabenów, SLS, SLES oraz innych substancji drażniących. To doskonały dodatek do wodnych zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.