Mężczyzna montuje pompę ciepła koło domu

Dofinansowanie do pompy ciepła w programie Mój Prąd 5.0

Profesjonalne pompy ciepła zapewniają doskonałe warunki termiczne, a jednocześnie optymalizuję koszty energii oraz dbają o środowisko naturalne. Teraz istnieje szansa na uzyskanie specjalnego dofinansowania w ramach programu Mój Prąd 5.0. Jak to wykorzystać? Zapraszamy do dzisiejszej publikacji!

Czy Mój Prąd 5.0 obejmuje pompy ciepła?

Ten rządowy program dotacji obejmuje trzy podstawowe kategorie aparatury- mikroinstalacje fotowoltaiczne, mikroinstalacje fotowoltaiczne wzbogacone o akcesoria oraz urządzenia dodatkowe. Szczegółowy zakres ostatniego podziału programu Mój Prąd 5.0 to pompa ciepła oraz inne urządzenia grzewcze, magazyny energii elektrycznej, a także systemy zarządzania energią i kolektory słoneczne.

Kto skorzysta z programu Mój Prąd 5.0?

Zatem, kto tak naprawdę jest uprawniony do wzięcia udziału w tym wyjątkowym projekcie? Odbiorcami oferty są przede wszystkim osoby fizyczne, wytwarzające prąd na pokrycie indywidualnych wymagań codziennego funkcjonowania.

Bardzo ważnym elementem podjęcia współpracy w tym obszarze jest zawarcie specjalnej umowy z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej. To jednak nie koniec spisu. Uwzględnia się także osoby fizyczne, które planują instalację takiej pompy ciepła lub samego kolektora słonecznego. 

W rezultacie, powiększony zakres konsumentów jest niezwykle korzystny dla zachowania właściwych nawyków ekologicznych. Program Mój Prąd 5.0 skutecznie wspiera strategię ochrony środowiska naturalnego, propagując nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Jaka jest wysokość dopłat w programie Mój Prąd 5.0?

Zakres dofinansowania uzależniony jest od rodzaju zastosowanego urządzenia. Szacuje się, że prognozowana wielkość dopłat może odpowiadać wyliczeniom odpowiadającym programowi Czyste Powietrze.

W praktyce oznacza to, że dotacja na pompę ciepła, funkcjonującą w systemie powietrze- powietrze może osiągnąć nawet 4,4 tys. złotych, a pompa ciepła powietrze- woda o podwyższonej klasie energetycznej to przedział w wysokości prawie 20 ty. złotych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.