Ustawiony niebieski narożnik w domu

Gdzie ustawić narożnik w salonie?

Salon to doskonałe miejsce do relaksu, zabawy i przyjmowania gości. Często centralnym elementem wystroju jest duży narożnik w kształcie litery L. Jak odpowiednio zaaranżować meble i wybrać jego miejsce ustawienia? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy ustawianiu narożnika w salonie.

Czy narożnik zawsze musi stać w rogu?

Czy zawsze musimy umieszczać narożnik L w rogu pomieszczenia? Planując zakup narożnika, warto poznać różne sposoby jego ustawienia. Mebel ten możesz umieścić w dowolnym miejscu w domu. Narożniki często są ustawiane w rogu, ale równie dobrze sprawdzą się w innych lokalizacjach. Możesz dostosować umiejscowienie narożnika do jego przeznaczenia i rozmiaru. Na przykład umieścić go w rogu lub na środku pokoju, a także ustawić przed oknem lub wzdłuż okna, w zależności od układu pomieszczenia.

W przypadku litery L narożnik może znajdować się zarówno po prawej, jak i po lewej stronie. Część boczna jest zazwyczaj krótsza niż druga część, choć w niektórych przypadkach obie mogą mieć równe długości. Narożniki oferują więcej miejsca do siedzenia niż tradycyjne kanapy. Są idealne do użytku w pokoju dziennym, gdzie wszyscy mogą siedzieć razem. Ponadto mogą również podzielić duży salon na dwie części.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie narożnika L?

Pierwsze pytanie, na jakie musisz sobie odpowiedzieć to, jakiego narożnika potrzebujesz – lewego, czy prawego? Zastanów się przy tym nad kształtem pomieszczenia. Czy pokój jest długi i wąski, czy raczej szeroki i bardziej na bazie kwadratu? Struktura pomieszczenia jest nieodłącznym elementem, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze mebli. Pomoże Ci ona zdecydować, jaki narożnik będzie najlepszy do Twojego salonu. Sofy narożne mogą być wyposażone w praktyczne rozwiązania, takie jak miejsca do przechowywania, co jest szczególnie przydatne dla osób, które nie mają dużo miejsca na składowanie różnych przedmiotów. Jednocześnie są również narożniki długie na podwyższonych nóżkach. Takie modele mebli mogą ożywić wąskie pokoje i sprawić, że będą one wydawać się bardziej przestronne.

Kolejną kwestią jest umiejscowienie drzwi. Unikaj zasłaniania wejść narożnikiem. Mebel powinien znajdować się wzdłuż ścian, które nie są przysłonięte drzwiami lub przejściami. Taka konfiguracja zapobiegnie potencjalnym uszkodzeniom, które mogą wynikać z uderzeń w drzwi. Warto przy tym postawić na narożnik z obiciem, które jest odporne na plamy i różnego rodzaju zabrudzenia. Wybierz materiał, który będzie łatwy w utrzymaniu i czyszczeniu, a przy tym odporny na przetarcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.