Zamontowane odpowiednie oświetlenie schodów w domu

Oświetlenie schodów – taśmy led, kinkiety czy światła punktowe

Artykuł partnera.

Oświetlenie schodów jest równie ważne, co światła w pozostałej części domu. Powinno oświetlać drogę osobom korzystającym ze schodów, nie oślepiać domowników, a przy tym pasować do aranżacji wnętrza. Jak osiagnąć taki efekt? Czym oświetlić schody? Podpowiadamy.

Oświetlenie schodów. O czym warto pamiętać?

Odpowiednie oświetlenie schodów może podkreślić ich wykończenie, a także wystrój całego domu. I na odwrót – źle dopasowane zepsuje całe efekt. Poza tym światło na schodach warto zaplanować już na etapie rozprowadzania instalacji elektrycznej w domu i doprowadzić przewody tam, gdzie będą montowane punkty i włączniki. Prace te można tez wykonać podczas gruntownego remontu. Istotny jest fakt, że oświetlenie powinno mieć funkcję włączania na dole i wyłączania na górze schodów i na odwrót. To niby oczywiste, ale nie wszyscy o tym pamiętają, zwłaszcza jeśli wykonują instalację systemem gospodarczym. Zasadniczo rodzaj oświetlenia zależy od tego, jak często schody są używane, w jaki sposób są wykończona klatka schodowa oraz od ogólnego stylu wnętrz. Jeszcze innych zastosowań wymaga oświetlenie schodów w pensjonatach czy prywatnych domach, wynajmujących pokoje na poddaszu. Tam stosuje się światła punktowe z czujnikiem ruchu, które włączają się same gdy ktoś wchodzi na schody i wyłączają, gdy przejdzie po stopniach.

Kinkiety, lampy sufitowe czy taśmy ? Co wybrać?

Praktycznym rozwiązaniem jest podwójne oświetlenie – mocniejsze oraz delikatne nastrojowe oświetlenie. Oświetlenie jasne uzyskasz, gdy zastosujesz kinkiety, lampy sufitowe albo reflektory punktowe, przy czym włącza się je wieczorem przy częstym korzystaniu. Oprócz tego warto rozprowadzić także delikatne oświetlenie w formie taśm ledowych mocowanych pod stopniami. Przydaje się dla podkreślenia nastroju ale sprawdza się także w nocy, gdy jeden z domowników musi wejść lub zejść po schodach. Chce sobie oświetlić drogę tak, aby widzieć stopnie, a zarazem nie zbudzić domowników rozbłyskiem mocnego światła.

Wszystkie te rozwiązania znajdziesz w ofercie sklepu internetowego na stronie https://abanet.pl/191-oswietlenie-schodow

Jakie oświetlenie na schody zewnętrzne?

Do oświetlenia schodów zewnętrznych stosuje się specjalne kinkiety zewnętrzne i reflektory z czujnikiem ruchu. Ich rodzaj zależy od stylu architektury domu i rodzaju elewacji. W sklepie Abanet dostępne są różne rodzaje zewnętrznych lamp do oświetlania schodów wejściowych.

Odpowiednie oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz domu, a dobrze oświetlone schody są bezpieczne i ładnie wyglądają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.