Postawiony blaszany garaż na wymiar

Blaszaki na wymiar — jaki rozmiar garażu wybrać?

Zależy Ci na wygodnym i praktycznym miejscu postojowym dla auta? Wybierz odpowiedni projekt garażu. Sprawdź, jak dopasować optymalne wymiary konstrukcji. Dowiedz się, jakie blaszaki znajdują się w ofercie polskiego producenta i które rozwiązania są najbardziej opłacalne.

Garaże blaszane na wymiar

Każdy kierowca ma nieco inne potrzeby. Właśnie dlatego najlepiej sprawdzają się garaże blaszane na wymiar, które łatwo spersonalizować. Inwestorzy mogą zdecydować nie tylko o rozmiarach konstrukcji, ale także rodzaju materiałów, z jakich zostanie wykonana oraz dodatkowych opcjach, takich jak wybór rodzaju otwierania drzwi, rodzaju dachu, czy też koloru garażu. Wszystko jednak rozpoczyna się od wyboru podstawy. Na co zwrócić uwagę przy planowaniu rozmiaru swojego blaszaka? Czy małe metraże są bardziej opłacalne od dużych?

Liczba miejsc postojowych

Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad liczbą miejsc postojowych. Coraz większą popularnością cieszą się garaże dwu- i nawet trzystanowiskowe, które zapewniają schronienie dla kilku środków transportu. Rodziny często dysponują więcej niż jednym samochodem. W takiej sytuacji przydaje się duży blaszak o wymiarach 9 x 5 metrów z wiatą. Dwa miejsca na auta są w pełni osłonięte ścianami i uchylnymi do góry bramami. Jedno jest zadaszone. Pamiętaj, że w przestrzeni garażowej znajdzie się miejsce nie tylko na samochód. Właściciele umieszczają w niej również rowery, hulajnogi, deskorolki. Warto uwzględnić wszystkie środki transportu posiadane przez mieszkańców domu. Chronienie ich przed opadami deszczu, śniegu oraz intensywnymi promieniami słońca pozwala na dłużej zachować je w idealnym stanie.

Przydomowy warsztat

Co będziesz robić w swoim garażu? Osoby, które planują samodzielnie naprawiać lub pielęgnować auto, potrzebują większego metrażu. W takiej sytuacji sprawdzają się konstrukcje o wymiarach 4 x 5 metrów z dodatkowymi drzwiami wejściowymi, dzięki którym nie trzeba otwierać bramy przy każdym wchodzeniu lub wychodzeniu na zewnątrz. Garaż może pełnić również funkcję warsztatu hobbystycznego. Trzeba zadbać o to, by poruszanie się wewnątrz było komfortowe.

Warunki na działce

Inwestorzy powinni zwrócić uwagę na plan posiadanej działki. Dojazd do garażu musi być prosty, bezpieczny i wygodny. Na niewielkim terenie dobrze będzie spisywać się mała, blaszana konstrukcja mierząca 3 x 5 metrów. Zaleca się zadbanie o odpowiednie proporcje zabudowań na działce. Blaszaki są dosyć tanie i w razie potrzeby da się je rozbudowywać. Przy zakupie można zdecydować o kolorze blachy. Powinna być dopasowana do estetyki otoczenia. Modne są na przykład warianty drewnopodobne.

Duże i małe garaże na wymiar

Planujesz budowę garażu? Wybierz odpowiedni wymiar! Przy projektowaniu konstrukcji weź pod uwagę charakterystykę posiadanej działki, funkcje przestrzeni garażowej oraz liczbę pojazdów, które chcesz schować pod dachem. Możesz łatwo spersonalizować swojego blaszaka poprzez dodanie do projektu dodatkowych drzwi bocznych lub drzwi w bramie, czy też wybór odpowiedniego rodzaju blachy kolorem dobrze komponującego się z przydomowym otoczeniem czy też skorzystać z możliwości wyboru rodzaju dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.