Zamontowane daszki poliwęglanowe nad drzwiami wejściowymi

Jakie zadaszenie nad wejściem do domu wybrać?

Daszki nad drzwi mają wiele zalet. Przede wszystkim umożliwiają one wygodne wejście lub wyjście z domu przy niesprzyjającej pogodzie. Chcesz spokojnie rozłożyć parasolkę podczas deszczu po zamknięciu drzwi wejściowych, nie moknąc już od pierwszych sekund? Zdecyduj się na daszek, który dodatkowo zapewni ochronę drzwi, przedłużając ich żywotność i ułatwi utrzymanie wejścia do domu w czystości. Czym kierować się przy wyborze? Jakie są różnice pomiędzy polecanymi modelami daszków nad wejście do budynku?

Na co zwracać uwagę, wybierając daszek nad drzwi?

Jakie informacje na temat wybieranego produktu są ważne pod kątem jego jakości, funkcjonalności i trwałości? Przede wszystkim pamiętaj, by zwrócić uwagę nie tylko na specyfikację daszka, jego wymiary czy materiał wykonania, ale także ogólną jakość, solidne wykonanie i renomę producenta. Zaleca się unikać daszków pochodzących z masowej produkcji na rzecz modeli wykonywanych starannie, najlepiej w polskich firmach.

Bardzo ważną kwestią jest właściwy dobór rozmiaru daszka. Powinien on być nieco większy niż szerokość drzwi, żeby objął całą przestrzeń przed nimi, a woda z opadów prowadzona po bokach konstrukcji spływała poza wejściem. Właściwe wymiary są ważne także w przypadku daszków przeznaczonych na balkon albo taras. Kolejna ważna kwestia to materiał, z którego wykonany jest daszek nad drzwi. Powinien być odporny na działanie wilgoci i zmiennych temperatur, nie wymagać częstej pielęgnacji i estetycznie się prezentować. Materiał wykonania odpowiada za wagę daszka, a także jego wytrzymałość pod kątem maksymalnego obciążenia.

Przy wyborze zwróć uwagę również na dodatkowe elementy jak rynny odprowadzające wodę z opadów albo ścianki, dzięki którym można osłonić wejście przed deszczem także z boku. Nie bez znaczenia jest też sposób montażu, najlepiej możliwie łatwy i szybki, nie wymagający specjalistycznych narzędzi.

Z jakich materiałów tworzy się daszki nad drzwi?

Daszki nad drzwi łączą w sobie dwa materiały – jeden, z którego wykonuje się ramę konstrukcji i drugi w formie kładzionej na niej płyty w odpowiednim kształcie. Warto przemyśleć wybierany materiał, ponieważ to głównie od niego zależy trwałość i odporność całego daszka. Konstrukcję daszków tworzy się z aluminium, które jest lekkie, a jednocześnie bardzo odporne. Żeby zabezpieczyć ten materiał przed szkodliwym działaniem wilgoci i korozją, ramę maluje się proszkowo.

Płyta daszka może być wykonana z trzech materiałów. Dostępne są daszki z poliwęglanu, akrylu i płyty kompozytowej. Materiały te różnią się między sobą przede wszystkim wagą, wyglądem oraz przepuszczalnością światła. Daszki poliwęglanowe to ostatnio jedne z najchętniej wybieranych modeli. Poliwęglan to bardzo lekkie, a jednocześnie odporne tworzywo, któremu nie jest straszna wilgoć, skrajne temperatury, czy obciążenie związane z opadami śniegu. Daszki z poliwęglanu mają właściwości izolacyjne, a ich niewielka waga ułatwia montaż.

Daszki nad drzwi wykonywane z akrylu są trwałe, odporne i estetyczne. Akryl to często wykorzystywany w budownictwie zamiennik szkła, który może przybierać różne kształty i kolory. Modele akrylowe są także bardzo łatwe w pielęgnacji, zwłaszcza że materiał ten przez gładką powierzchnię nie zbiera zabrudzeń. Kompozytowy daszek nad drzwi jest modelem, który blokuje nie tylko opady, ale i promienie słoneczne. Posiada on płytę, w której pomiędzy dwoma warstwami aluminium znajduje się polietylenowy rdzeń. To całkowicie nieprzezierna propozycja odpowiednia wszędzie tam, gdzie ważna jest również osłona przed słońcem.

Nowoczesny daszek nad drzwi dopasowany do fasady budynku

Estetyka w przypadku daszków nad drzwi nie jest mniej ważna od funkcjonalności. To element montowany w bardzo widocznym miejscu budynku, z którym będzie mieć styczność każdy, kto postanowi wejść do środka. Warto więc wybrać model o eleganckim wyglądzie, który dobrze wpisze się w wygląd i styl fasady budynku. Daszki z poliwęglanu, akrylu i płyty kompozytowej dostępne są w różnych kształtach. Odpowiedni dla siebie wybierać można spośród daszków płaskich, w kształcie zaokrąglonego łuku albo markizy lekko wygiętej do przodu.

Powierzchnia płyty daszka może zostać różnie wykończona. Często daszki poliwęglanowe i akrylowe posiadają bezbarwną płytę, która nie ogranicza docierania światła. Dostępne są również modele dymne czy satynowe, lekko rozpraszające promienie słoneczne. Modele kompozytowe natomiast malowane są na dwa koloru – widoczna część od dołu jest biała, natomiast górna antracytowa. Do stylu i kolorystyki fasady budynku dobiera się także aluminiową konstrukcję daszków, która może zostać pomalowana na różne kolory, w tym przede wszystkim biały, brązowy lub różne odcienie szarości, od jasnego srebra, po zbliżony do czerni antracyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.