Kocyki bambusowe dla niemowląt

Czym jest kocyk muślinowy?

Kocyk muślinowy dla niemowlaka cieszy się w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem. Otulacz zapewnia doskonałe warunki w trakcie snu oraz odpoczynku. Należy pamiętać, że przez cały rok można spokojnie stosować taki kocyk.

Wybór kocyka dla dzieci

Zimą kocyk pomaga zapewnić optymalną temperaturę, a do tego ciepło nie ucieka tak szybko. Latem też może się przydać, ponieważ gwarantuje swobodną cyrkulację powietrza i w ten sposób zapobiega nadmiernemu poceniu i przegrzaniu. W tym artykule podpowiemy, gdzie w atrakcyjnej cenie można kupić kocyk muślinowy.

Wybór otulacza także jest bardzo ważny. Kocyk przyda się nie tylko do wózka, ale również podczas drzemki w domu. Lassig i Lulujo to producenci, którzy produkują wysokiej jakości kocyki muślinowe. Muślinowy kocyk najlepiej zakupić w renomowanym sklepie, który cieszy się pozytywną opinią i wiele lat działa na rynku. Wtedy możesz być zupełnie spokojny o jakość kocyka. Niestety rodzice mogą mieć poważne problemy z wyborem otulacza dla dziecka. Ciężko bez żadnej wiedzy znaleźć najlepszy kocyk.

Muślin to materiał z bawełny naturalnej, który posiada specjalny luźny splot. Jest też wyjątkowo miękki i bardzo przyjemny w dotyku. Jest również idealny na sezon letni, ponieważ pozwala skórze oddychać. Bardzo ważne jest, żeby zapewnić dziecku odpowiednie warunki do spania.

Otulacz muślinowy sprawi, że dziecko będzie przez całą noc spokojnie spać. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że kocyk dla noworodka składa się z kilku warstw bardzo cienkiego muślinu. Nie trzeba się jednak martwić, że zamówiony przez nas kocyk będzie prześwitywał. Wygoda i bezpieczeństwo dziecka jest dla rodziców najważniejsza. Można śmiało powiedzieć, że otulacz dla niemowlaka jest niezbędny w pierwszych miesiącach życia. Wśród najpopularniejszych kocyków można wymienić bambusowe oraz muślinowe. Muślin pod pewnym względem przypomina tetrę i jest rodzajem luźnego splotu. Materiał muślinowy jest przeważnie wytwarzany z czystej bawełny. Muślin jest bardzo miękki i zapewnia świetną przepuszczalność powietrza.

Zalety otulaczy muślinowych

Warto również dodać, że otulacze muślinowe mają właściwości bakteriobójcze oraz grzybobójcze. To wszystko sprawia, że rodzice nie muszą się martwić o bezpieczeństwo swojego dziecka. Bez wątpienia otulacz muślinowy to idealny wybór dla niemowlaka, ponieważ ma bardzo krótki czas schnięcia.

Doskonałą jakość oraz miękkość utrzymuje nawet po kilkunastu praniach. Dodatkowo splot materiału jest bardzo delikatny i może pochłaniać zapachy rodziców. Dziecko, które czuje zapach rodzica jest znacznie spokojniejsze, ponieważ czuje się bezpiecznie.

Warto podkreślić, że muślin to materiał o szczególnie ciekawych właściwościach. Najczęściej można spotkać tetrę bambusową, tkaninę bambusową płaską oraz frotę bambusową. W przypadku niemowląt najlepiej sprawdzi się delikatny splot jedwabny. Po wielokrotnym praniu bambus może trochę stracić na miękkości. Nie zmienia to jednak faktu, że kocyk dalej będzie się nadawał do użytku. Wybierając otulacz dla dziecka trzeba kierować się najpierw jakością. Mnóstwo zalet posiadają kocyki muślinowe i bambusowe. Można śmiało powiedzieć, że są to materiały ekologiczne, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Z wełny, jedwabiu oraz bawełny produkowany jest muślin.

Materiał jest gładki i miękki, więc nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla malucha. Muślin przez naprawdę długi czas potrafi zachować swoje pierwotne właściwości. Wysokiej jakości kocyki produkują takie firmy jak: Mushie, Lassig, Lulujo. Nie można oczywiście przekraczać maksymalnej temperatury prania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.