Modelka

Jak ubierać się do liceum – poradnik dla dziewczyn

Szkoła średnia to nie to samo co gimnazjum czy podstawówka, kiedy jeszcze swoje 3 grosze rodzice mogli wtrącać bez większego problemu. Poza tym zmienia się nam często już styl charakteryzujący buntowniczy okres życia. Czas zmierzyć się z wchodzeniem w dorosłość.

W dalszym ciągu „wyraź siebie”

Przez te 3-4 lata szkoły średniej mamy czas aby się zastanowić co dalej ze sobą zrobić. Na pewno zmieni się to wiele razy jeszcze, zresztą jak ulubione kolory czy długość włosów. Swój duży udział ma w tym dojrzewanie czyli zmiana figury na kobiecą, zmiana charakteru (oby na mniej jędzowaty) i to jak inni zaczynają nas traktować.

Trudny krok dla chłopczycy

Najbardziej wymagającym zmian jest na pewno design dziewczyn noszących się na chłopczyce. Niestety, ale ten styl trzeba pożegnać, do tej pory działał on niezawodnie, ale wierzcie mi. Po zmianie miseczki z A na B czy C nikt już nie będzie Was postrzegał tak jak dawniej.

Chłopczyca

Nie należy od razu kupować sobie landrynkowych sukienek bo to jest totalny obciach. Zacznijmy najpierw od spokojnych zmian,  prawie niezauważalnych. Część czerni powoli zamieńmy na biel i kolory. Buty też ostrożnie, zacznijmy od niskich obcasów. Bluzki wybierajmy nadal wygodne najlepiej dobrej jakości. Jest przecież wiele sklepów gdzie można kupić za grosze koszulki produkowane w Polsce wykonane z bawełny, z ładnym kobiecym taliowaniem.

Jak ubiór dodaje pewności siebie

Dobrze czując się we własnej skórze jesteśmy bardziej pewni siebie. Dlatego jeśli zamierzamy zmienić to i owo, róbmy to bez terapii szokowej. Bo znajomi na pewno zareagują z czystej przekory, zwyczajnie złośliwie. Ot taka ludzka natura, trochę wredna i raczej mało tolerancyjna.

Styl w zgodzie ze sobą

Najlepiej jest znaleźć umiar między własnym ja, a ogólnie przyjętą przyzwoitością. Wbrew pozorom cienkie legginsy i kusa bluzeczka wywołują całkiem inne myśli niż Ci się wydaje. Połączenie ich z delikatną nawet tuniką wygląda o wiele bardziej kobieco i elegancko. Na pewno nie polecą za Tobą sprośne teksty z mijanego właśnie rusztowania.

Poza tym szkoła to nie wybieg modelek. Jednak kto nam przeszkodzi w tym aby eksperymentować? Zawsze można sobie to i owo wypróbować i sprawdzić reakcję grupy. Czasem może być naprawdę zabawnie. Nie bójmy się, ale zachowujmy pewien status w społeczeństwie. Bo własny styl osiąga się na przestrzeni kilku lat i ciągle ewoluuje, ale jak się zmienia to zawsze łagodnie.

2 Replies to “Jak ubierać się do liceum – poradnik dla dziewczyn”

  1. Ja nigdy nie miałam problemu z ubraniem, zawsze wiem co kupić aby do mnie idealnie pasowało i nawet jeśli preferuję free style to i tak dodaję do tego albo ciekawe kolczyki widoczne z daleka czy torebkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.