Masaż leczniczy jest pewnym zabiegiem terapeutycznym, na który decyduje się coraz większa ilość osób. Ma on pozytywnie wpływać na aparat ruchu, a przy okazji dawać przyjemność klientom, którzy się na niego decydują. Jednak jaka jest jego historia oraz czy daje on zauważalne efekty?
Czym jest masaż leczniczy?
Masaż leczniczy wpływa na tkanki człowieka poprzez odpowiednie ruchy rękoma, m.in. głaskanie, rolowanie czy ugniatanie. Momentalnie usprawnia to przepływ krwi, a wraz z nią różnych związków odżywczych do bolącego miejsca, które przysparza kłopotów. W ten sposób specjalista mechanicznie wpływa na funkcjonowanie więzadeł, ścięgien, a nawet układu nerwowego.
Najczęściej można spotkać się z masażem wykonywanym ręcznie, jednak niektórzy wykorzystują do tego specjalne urządzenia. Wywierają one w odpowiedni sposób delikatny nacisk na ciało, czym osiąga się liczne i pożądane korzyści zdrowotne. Ważne jednak, aby wszystko zachodziło w cichym, spokojnym i sterylnym miejscu.
Masaż leczniczy – jaka jest jego historia?
Masaż był wykonywany już w starożytności, gdy ciało uważano za cud, który należy namaszczać specjalnymi do tego olejkami. Z czasem, w starożytnej Grecji zaczęto zauważać, że odpowiednie pocieranie ciała wpływa korzystnie na cały organizm. Wywieranie nacisku na skórę stało się formą walki z różnymi chorobami.
Z biegiem lat te metody lecznicze zostały wprowadzone w szpitalach, gdzie pomagano chorym ulżyć w cierpieniu. W końcu zwrócono uwagę na zdecydowaną poprawę stanu zdrowia osób chorych na różne dolegliwości ruchowe. Masaż stał się również formą przyjemności, na którą decydowały się najbardziej zamożne i znaczące w społeczeństwie osoby.
Czy masaż leczniczy przynosi widoczne rezultaty?
Już jeden zabieg masażu leczniczego zdecydowanie rozluźnia ciało oraz zmniejsza poziom stresu. Z tego powodu to idealna opcja dla osób, które doświadczają różnych stanów lękowych. Taka terapia świetnie działa również na układ krążenia oraz pomaga pozbyć się uporczywego bólu w kończynach.