Zamontowane okna aluminiowe w domu

Okna aluminiowe, czyli jak udoskonalić doskonałość

Artykuł sponsorowany.

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy okna w domach i mieszkaniach przyjmowało się z dobrodziejstwem inwentarza – ot, ważne, by w ogóle były (czy ktoś pamięta jeszcze ślepe kuchnie?), by w miarę bezproblemowo funkcjonowały pozwalając na otwieranie i zamykanie, oraz by nieprędko wymagały generalnych napraw lub wręcz wymiany we wcale nierzadkich przypadkach wykoślawienia drewnianych lub plastikowych ram. Skok jakości stolarki okiennej z tworzywa sztucznego spowodował wrażenie, że okna PVC nie będą miały konkurencji i zdominują rynek. I wtedy na budowlane salony wkroczyły okna aluminiowe.

Okna ALU – ekonomiczne, ekologiczne i estetyczne

Choć z początku okna z metalowymi ramami kojarzyły się raczej z budynkami fabrycznymi niż mieszkalnymi, to dość szybko zmieniło się postrzeganie aluminiowych profili okiennych jako elementu o zastosowaniu wyłącznie przemysłowym. Okna aluminiowe błyskawicznie zdobyły popularność tak wśród projektantów domów, jak i inwestorów, czyli tychże domów przyszłych mieszkańców. Mogą wprawdzie być nieco droższe od modeli wykonanych z PVC, ale po pierwsze – ta różnica wyraźnie się zaciera, po drugie zaś – nawet jeśli inicjalna inwestycja jest nieco wyższa, ich niepodważalne walory powodują, że przez lata eksploatacji udowodni swoją opłacalność.

Aluminiowe okna

Okna ALU dzięki swoim doskonałym parametrom wydatnie wpływają na realne oszczędności. Współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,7 W/m2K oznacza mniejszą ilość ciepła uciekającego na zewnątrz, a tym samym redukcję wydatków na ogrzewanie – mówi Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus. – Naturalna wytrzymałość surowca daje zaś możliwość tworzenia przeszkleń w formacie XXL, za czym idzie zwiększony dopływ dziennego światła – i niższe rachunki za prąd – dodaje.

Z aspektem ekonomicznym trwale wiąże się też ekologia. Okna energooszczędne mają dobroczynny wpływ nie tylko na zawartość portfela właścicieli, ale przez obniżenie zapotrzebowania energetycznego budynku – również na dobrostan planety, bowiem w skali makro wiąże się to z rozsądniejszą gospodarką paliwami kopalnymi oraz zmniejszeniem śladu węglowego zarówno samych obiektów, jak i całego przemysłu zaangażowanego w ich wznoszenie. Na dodatek aluminium może być poddawane wielokrotnemu recyklingowi bez utraty swoich pierwotnych właściwości, a to sprawia, że okna aluminiowe perfekcyjnie wpisują się w globalne trendy proekologiczne.

I wreszcie – last but not least – estetyka. Tu znów kłaniają się naturalne właściwości aluminium, dzięki którym przeszklenia mogą osiągać monumentalne wręcz rozmiary. Wielkie okna, takież drzwi przesuwne czy wręcz całoszklane fasady nie są już niczym nowym. Domy w nie wyposażone imponują lekkością bryły i tak pożądanym wizualnym efektem WOW. A jednak…

Dobre może być jeszcze lepsze!

Udowadnia to OknoPlus, wprowadzając na rynek okna aluminiowe, w których zastosowano niespotykane dotąd, całkowicie autorskie, innowacyjne rozwiązania. Punktem wyjścia były już i tak bardzo zaawansowane okna energooszczędne z serii Reveal. Efekty pracy technologów OknoPlus, połączonej z miesiącami szczegółowych testów i badań, są iście rewolucyjne. Powstały okna ALU, jakich nie oferował jeszcze żaden producent w Polsce.

Reveal Unique – nazwa mówi wszystko

„Unikatowe” jest bowiem najlepszym słowem, jakim można określić te absolutnie jedyne w swoim rodzaju okna aluminiowe. Co odróżnia je od pozostałych dostępnych na krajowym rynku wyrobów?

Przede wszystkim opracowana przez nas technologia Double Static Base (DSB), która pozwala na zastosowanie szklenia statycznego (STV) w profilach aluminiowych. Dotychczas taką możliwość stwarzały tylko okna pvc. Bez fałszywej skromności mogę stwierdzić, że dokonaliśmy przełomu technologicznego, nie bez kozery określanego jako rewolucja w produkcji profili alu – podkreśla Dawid Mickiewicz.

Dzięki tym dokonaniom technologów OknoPlus możliwe jest nie tylko tworzenie wielkoformatowych przeszkleń o podwyższonej statyce. Ogromnych rozmiarów okna aluminiowe mogą też być panoramiczne, stanowiąc część śmiałych projektów architektonicznych. Co ważne – niezmienne pozostają ich imponujące parametry termoizolacyjne, są bardziej odporne na wiatr, zaś wodoodporność plasuje je w klasie premium.

Reveal Loft – okna energooszczędne aluminiowe… z duszą

I w tym przypadku sama nazwa mówi bardzo dużo. Bijące rekordy popularności adaptacje starych budynków fabrycznych czy magazynowych (a także ich współczesne imitacje) wymagają szczególnego podejścia architektów w trosce o odpowiednie dopasowanie najdrobniejszych detali, które mogłyby zakłócić jedyną w swoim rodzaju estetykę obiektu. Okna aluminiowe Reveal Loft doskonale dopełnią postindustrialny charakter aranżacji, wnosząc przy tym niezbędny element innowacyjnej nowoczesności.

Postawiliśmy nie tylko na unikatowy, zewnętrzny krój skrzydła, lecz również na bardzo niskie, bo wynoszące zaledwie 97 milimetrów złożenie skrzydła i ramy. W efekcie mamy o 9% więcej szyby, czyli zdecydowanie więcej naturalnego światła ma szansę przeniknąć do wnętrza – zaznacza Dawid Mickiewicz.

***

Okna ALU Reveal Unique i Reveal Loft nie są jedynymi nowościami, jakie OknoPlus przygotował na końcówkę 2022 roku. Oferta drzwi aluminiowych Reveal została wzbogacona o aż osiem rodzajów paneli, inspirowanych surowym betonem, naturalnym drewnem oraz fakturą rdzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.