Mężczyzna korzysta z piły spalinowej

Prządki w ogrodzie czas start!

Choć porządki w ogrodzie warto robić regularnie, to okres wiosenny jest zazwyczaj kluczowy. To wtedy, po długiej jesieni i zimie, można rozpocząć wiosenne porządki. Jest to idealny moment na cięcie drzew, obcinanie uschniętych gałęzi, usuwanie zeszłorocznych liści i oczyszczanie rabat. Zimą, od grudnia do lutego, większość roślin jest w stanie spoczynku, więc porządki w ogrodzie są ograniczone. Właśnie dlatego wczesną wiosną warto przeprowadzić nawożenie i sadzenie nowych roślin, aby przez cały okres lata i jesieni, cieszyć się pięknym ogrodem bogatym w krzewy owocowe, kwiaty i inne ulubione rośliny. Jeśli chcemy, aby prace szły nam łatwo i przyjemnie, to musimy zainwestować w odpowiednie urządzenia i akcesoria!

Wiosenne porządki tylko z dobrym sprzętem!

Każdy posiadacz ogrodu doskonale wie, ile wymaga on pracy. Wiosenne porządki w ogrodzie to wyczekiwany, acz bardzo pracowity okres. Na domowników czeka czyszczenie nawierzchni zaniedbanej w okresie zimowym i zbieranie ukrytych pod śniegiem liści. Połamane gałęzie trzeba posprzątać. Nie mniej istotne jest prawidłowe cięcie krzewów owocowych i zapewnienie im odpowiednich składników odżywczych. Wszystkie prace mające miano wiosennych porządków wykonuje się dużo łatwiej, jeśli pod ręką czekają odpowiednie narzędzia. Sprawdzą się grabie, sekatory, piła tarczowa i wygodna łopata. Warto zainwestować w miotłę służącą do zbierania liści i innych pozostałości po cięciu roślin, narzędzia do usuwania chwastów, a także w worki na liście i trawę, które ułatwiają gromadzenie niepotrzebnych odpadów. Aby ochronić dłonie podczas pracy w ogrodzie trzeba koniecznie pamiętać o rękawicach ogrodowych.

Piła spalinowa, czy akumulatorowa?

Drzewa przycinamy od czasu do czasu, ale nie obejdzie się bez dobrego sprzętu. Wybierając piłę do cięcia drewna trzeba zastanowić się do czego dokładnie będzie służyła. Określenie indywidualnych potrzeb i preferencji odgrywa tu kluczową rolę. Piła spalinowa będzie odpowiednia do cięcia dużych drzew i gałęzi. Można używać jej przez długi czas. Z kolei, jeśli potrzebujemy piły do użytku w ogródku i cięcia mniejszych drzew i gałęzi, to piła akumulatorowa będzie lepszym wyborem. Piły akumulatorowe są bardziej poręczne, lżejsze i cichsze, niż piły spalinowe. Są zwykle łatwiejsze w obsłudze i wymagają mniej konserwacji. Są tańsze w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają zakupu paliwa i oleju, ale z kolei mają krótszy czas cięcia na jednym ładowaniu. Piły spalinowe charakteryzuje większa wydajność. Sprawdzają się również do prac w terenach oddalonych od źródła zasilania, ale są zwykle cięższe, głośniejsze i wymagają więcej konserwacji niż piły akumulatorowe. Wymagają także zakupu paliwa i oleju, co zwiększa koszty użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.