Mężczyzna pracuje w warsztacie samochodowym

Wyposażenie warsztatu – prostowniki, sprężarki, agregaty prądotwórcze

Istnieje spora grupa sprzętów, bez których ciężko sobie wyobrazić płynne i właściwe funkcjonowanie wszelkiego rodzaju warsztatów, choćby samochodowych czy rowerowych. To urządzenia na co dzień usprawniające pracę mechaników, wulkanizacji, wykorzystywane w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Do nich należą z pewnością prostowniki, kompresory czy agregaty prądotwórcze. Jeżeli chcesz odświeżyć wyposażenie warsztatu, skompletować urządzenia niezbędne do jego otwarcia, poznaj aktualną ofertę produktów z działu „wyposażenie warsztatu” w sklepie internetowym Media Expert. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi i doświadczonymi producentami, co pozostaje gwarancją najwyższej klasy proponowanych przez nas urządzeń.

Prostowniki – podstawowe wyposażenie warsztatu samochodowego

Wszyscy doskonale znamy problem rozładowującego się akumulatora samochodowego. Gdy bateria nie uległa uszkodzeniu, możemy przywrócić jej sprawność właśnie za pomocą prostowników. Prostownik to urządzenie, które pozwala na regenerację akumulatora, poprzez zmianę napięcia zmiennego na stałe, a tym samym uruchomienie samochodu, gdy zdarzy nam się przykra niespodzianka w trasie. W ten sam sposób zregenerować baterię mogą mechanicy w warsztacie, gdy samochód trafi pod ich opiekę. 

Sprężarki/kompresory – przy ustalaniu geometrii kół

Sprężarka powietrza, nazywana również kompresorem, to urządzenie, które wykorzystuje się każdorazowo przy wymianie opon w wulkanizacji. Poza ustawieniem geometrii kół, wulkanizatorzy powinni również dopompować koła do odpowiedniego, właściwego dla danego modelu ciśnienia. Mniejsze typy tych urządzeń pomogą nam w napompowaniu dętki rowerowej czy materaca, większe – wyposażone w zbiornik powietrza na co najmniej 20l – posłużą w bardziej wymagających zadaniach.

Agregaty prądotwórcze – funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązanie

Agregat prądotwórczy stanowi świetne, funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązanie, gdy potrzebujemy do wykonania danego zadania dużego poboru energii, a nie dysponujemy w sąsiedztwie odpowiednim źródłem prądu. Jeżeli pracujemy z narzędziami roboczymi, które wymagają stałego i wysokiego zasilania, bezpiecznie i ekonomicznie będzie skorzystać właśnie z dobrodziejstw zewnętrznego źródła – w postaci agregatu. Przed zakupem należy oczywiście zapoznać się parametrami technicznymi konkretnego modelu, aby dopasować go do indywidualnych potrzeb i trybu pracy w naszym warsztacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.