Laptop

Wady i zalety pracy biurowej

Wydawać by się mogło, że praca przed komputerem, za biurkiem to jedna z najwygodniejszych etatów. Na pierwszy rzut oka tak wygląda, sucho, ciepło, bez podnoszenia ciężarów, zrywania się o świcie, jednak jest też i druga strona medalu.

Praca w biurze dla wytrwałych

Nie ma w tym tajemnicy. Pracując w biurze wpada się w pewnym czasie w rutynę. Zresztą to jeszcze najmniejsze ze zmartwień. Mamy przy tym wymuszoną pozycję siedzenia na mniej lub bardziej dopasowanych krzesłach. No i klimatyzacja, która też ma swój wpływ na zdrowie. Poza tym znalazłoby się jeszcze trochę jak promieniowanie magnetyczne czy inne.

Wymuszona pozycja, a co na to kręgosłup?

Największym problemem z jakim borykają się pracujący za biurkiem są choroby kręgosłupa. Jeśli nie mamy po pracy zajęcia rozciągającego kręgi i zamiast na siłownię czy rower siadamy na sofie przed telewizorem. To nie dziwmy więc się jak za kilka ewentualnie naście lat dostaniemy jako diagnozę wypadnięcie dysku czy objaw Baastrupa.

Ból kręgosłupa w biurze

Jak dbać o kręgosłup w pracy biurowej

Siedzący tryb życia bardzo obciąża kręgosłup, dlatego jak pracujemy przy biurku to powinniśmy zadbać o dostateczną porcję ruchu. Wybór mamy naprawdę ogromny. Możemy po pracy spędzić godzinkę na siłowni czy na basenie. Albo zamiast autem zacząć jeździć rowerem. Każdy sposób jest dobry byle tylko rozruszać stawy, rozluźnić mięśnie i dostarczyć płucom odpowiedniej ilości tlenu.

Niewątpliwe zalety pracy biurowej

O tym czy to będzie zaliczane do zalet czy wad zależy od samego zainteresowanego, ale o pracy biurowej można powiedzieć wyraźnie, że nie jest ciężka. Poza tym zazwyczaj jest w godzinach dziennych czyli odpada chodzeni na zmiany.

Do biura nie potrzeba mieć siły

Faktycznie w pracy biurowej nie liczy się tak siła jak wytrwałość. Poza tym praca w ciepłym pomieszczeniu bez narażania życia jak w przypadku wakatu w straży pożarnej, to marzenie wielu osób. Ma to swoją zaletę w postaci stabilności, braku nagłych zmian i podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

Mimo, że praca w biurze nie wymaga wiele, potrafi dać jednak dobrze w kość. Szczególnie odczuwają to osoby siedzące kilka lat przy jednym i tym samym biurku. Powiedzmy sobie szczerze, że nie jest to już praca marzeń. No chyba, że szczyt kariery widzi się tylko w ciepłym, klimatyzowanym pomieszczeniu.

One Reply to “Wady i zalety pracy biurowej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.